اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 20263 مورخ:[1394-05-30 08:04:01]
 اتاق بازرگانی ایران و آمریکا شکل نگرفته است

اتاق بازرگانی ایران و آمریکا شکل نگرفته است

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با تاکید بر اینکه هیچ اتاقی تحت عنوان اتاق ایران و آمریکا راه‌اندازی نشده است گفت: این کار به احصا نیازها و بررسیهای مختلف احتیاج دارد.

به گزارش مازنداصناف محسن جلالپور عصر روز گذشته در جمع خبرنگاران در کرمان اظهارداشت: راه اندازی اتاق مشترک ایران و آمریکا به نیاز‌سنجی و احصا نیازها و شرایط مختلف بستگی دارد اما تاکنون هیچ اقدامی در این خصوص انجام نداده ایم.

وی به فعالان بخش اقتصادی گفت: هیچ کدام از اتاقهایی که در این خصوص مطرح می شود در واقع قانونی نیستند و کلاهبرداری به شمار می روند.

وی افزود: هر گونه فعالیت در این راستا به این دلیل که هیچ اقدامی از سوی دو طرف صورت نگرفته جنبه قانونی ندارد.

جلال پور گفت: اتاق آمریکا هیچ درخواستی بر این مبنا نداده است و اگر چنین درخواستی داده شود که اتاق در آمریکا شکل بگیرد باید به ما اعلام شود که ما نیز در فرصت زمانی مشخص این اتاق را در ایران راه اندازی کنیم که چنین نشده است.

وی ادامه داد: شرکتهایی که در آمریکا چنین اتاقی را تاسیس کرده اند هیچ کدام ارتباطی با اتاق آمریکا ندارند و در ایران نیز اقدامی صورت نگرفته است.

وی در ادامه با اشاره به خشکسالی در استان کرمان گفت: در چنین شرایطی ما حفظ سطح کنونی کشاورزی را در استان توصیه می کنیم و به هیچ عنوان توسعه سطح زیر کشت در دستور کار نیست.

وی در خصوص وضعیت پسته گفت: در صورتیکه منابع آبی شرایط کنونی را حفظ کنند به نظر می رسد دهه ۹۰ آخرین سالهای کشت این محصول در استان است.

 

 


منبع: مهر

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا