اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 20246 مورخ:[1394-05-29 00:58:01]
 تخلف ترک‌ ها در تجارت با ایران

تخلف ترک‌ ها در تجارت با ایران

مدیرکل ستاد مبارزه با قاچاق کالا گفت: گرچه قرار بود که ترک‌ها با باک پر کامیون‌های خود به ایران وارد شوند و از سوخت ارزان ایران استفاده نکنند، اما با تعبیه باک دوم از سوخت یارانه‌ای استفاده می‌کنند.

به گزارش مازنداصناف  قاسم خورشیدی گفت: بر اساس توافقات بین سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای ایران و طرف ترکیه ای که در دیماه سال گذشته منعقد شد طرف ترکیه ای اعلام کرد که ما سوخت در داخل ایران نمی زنیم و لذا نمی خواهیم تفاوت قیمت بدهیم.

وی افزود: آنها اعلام کردند آمادگی داریم با پلمپ باک وارد قلمرو جمهوری اسلامی ایران بشویم.

مدیرکل مبارزه با قاچاق فراوردهای نفتی افزود: این در حالیست که ناوگان حمل ونقل همسایگان ایران به غیر از ترکیه در پایانه های مرزی ورودی، تفاوت قیمت سوخت را پرداخت می کنند و در داخل ایران سوخت را به نرخ دوم یارانه ای یعنی هر لیتر ۶۰۰ تومان در اختیار می گیرند.

خورشیدی گفت:‌ در ۶ ماه گذشته بر اساس گزارش ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، ‌سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و سازمان پایانه ها، ناوگان حمل و نقل ترکیه ای این تعهد والتزام را به طور دقیق رعایت نکرده است.

وی افزود: براساس این گزارش در بسیاری از موارد این پلمپ ها دستکاری شده و یا احیانا درهای باک دوم و سومی وجود داشته و از آن طریق از سوخت یارانه ای و ارزان قیمت داخل ایران استفاده شده است.

 خورشیدی گفت: در رایزنی با مجموعه وزارت راه و شهرسازی و آقای واعظی وزیر ارتباطات به عنوان رئیس کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و ترکیه در حال پیگیری هستیم که در این توافقنامه تجدید نظر شود.

 

 

 

 

 

مهر

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا