اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 20207 مورخ:[1394-05-27 22:04:01]
 دیدار هیات رئیسه اتاق اصناف ساری با آزاده سرافراز علی ارومی
همزمان با سالروز بازگشت آزادگان صورت گرفت :

دیدار هیات رئیسه اتاق اصناف ساری با آزاده سرافراز علی ارومی


همزمان با سالروز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی ، رئیس و اعضای هیأت رئیسه اتاق اصناف مرکز استان مازندران با حضور در منزل آقای علی ارومی که نزدیک به سی ماه در اسارت بوده است از وی تقدیر و تجلیل به عمل آورند .

 


به گزارش مازنداصناف و به نقل از اصناف شمال:

در این دیدار که عباس رمدانی رئیس اتاق اصناف مرکز استان ، اسماعیل هادی نژاد رئیس اداره صنعت ، معدن و تجارت شهرستان ساری و میاندرود و هیأت رئیسه اتاق اصناف حضور داشتند .عباس رمدانی رئیس اتاق اصناف مرکز مازندران با اشاره به جانفشانی ها و تحمل سختی های فروان از سوی آزادگان غیور در دوران اسارت گفت : « با توجه به اینکه در اردوگاه های اسرای ایرانی در خاک عراق از موازین بین المللی و حقوق بشری هیچ خبری نبود به طور حتم میتوانیم تصوّر کنیم که آزادگان غیور چه سالهای سختی را پشت سر گزاشتند .

عباس رمدانی صبر و پافشاری بر آرمان ها از سوی قاطبه آزادگان عزیز را از افتخارات نظام دانست و گفت :« این که بعثی ها با بهانه های مختلف همه روزه انواع و اقسام شکنجه های جسمی و روحی را به این عزیزان وارد می کردند و در نقطه مقابل هیچ ضعف یا دوری از اعتقادات را مشاهده نمی کردند ، نشان دهنده ی عزم والای آزادگان برای حفظ استقلال و هویت ملی و دینی شان است و تاریخ این رشادت ها را ثبت کرده است .

رئیس اتاق اصناف مرکز مازندران با انتقاد از مجامعی که در آن زمان باید به دقت به وضعیت انسانی اردوگاه های  دشمن را رصد می کردند گفت : « در تمام سالهای جنگ تحمیلی بر اساس نقل و قولهای متعدد و اسناد به جا مانده شدید ترین رفتارهای ضد انسانی که با هیچ یک از معیارها و موازین حقوق بشری همخوانی نداشت را با اسرای ایرانی داشته اند امّا جز در مواردی معدود و کلیشه ای که از سر رفع تکلیف صورت می گرفت ، هرگز شاهد بررسی جدّی و قانونی این رفتارها نبودیم .

عباس بابازاده نائب رئیس اول اتاق اصناف مرکز استان مازندران هم کار جهادگران و ایثارگران جنگ تحمیلی را معامله قلبی آنان با خداوند دانست و گفت : « آنهایی که از همسر ، خانه و زندگی شهری خود دست کشیدند و در آن شرایط دشوار جنگ تحمیلی در جبهه ها حضور یافتند به طور حتم باقلب و عقل درونی خود این مسیر را برگزیدند و با هیچ زبان یا  تجلیلی نمی توان جبران این زحمات را بعمل آورد . »

علی ارومی بازرس اتحادیه صنف موسسات اتومبیل کرایه که نزدیک سی ماه در اسارت بوده است در ادامه این دیدار با تشریح نحوه اسارت و رفتارهایی که در اردوگاه ها به آنها می شد گفت : « در تمام این دوران سخت تردید نداشتیم که عزم و اراده درونی ما به زور و شکنجه و تهدید آنان پیروز می شود و اتفاقاً شکنجه گران در چنین مواقعی گویی خود را آزار جسمی و روحی می دادند . »

علی ارومی ضمن یادآوری رشادت های همرزمان خود در جبهه های جنگ تحیملی و نیز اردوگاه های دشمن گفت : شاید برای کسی قابل هضم نباشد که ماههای فراوان می گذشت و هیچ یک از ما حتی یک زیرانداز معمولی برای استراحت نداشتیم . و شرایط تغذیه بسیار نامطلوب بود و حتی بسیار نامطلوب بود و حتی بسیاری از همرزمان ما زیر فشار و شکنجه های شدید به شهادت رسیدند.

در پایان این دیدار لوح تقدیر و هدیه ای از سوی اتاق اصناف مرکز استان مازندران به این آزاده سرفراز تقدیم شد

 

 

 

دیداربا خانواده آزاده علی ارومی هیأت مدیره اتحادیه موسسات اتومبیل کرایه شهرستان ساریدیداربا خانواده آزاده علی ارومی هیأت مدیره اتحادیه موسسات اتومبیل کرایه شهرستان ساری

 

دیداربا خانواده آزاده علی ارومی هیأت مدیره اتحادیه موسسات اتومبیل کرایه شهرستان ساری

 

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا