اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 20184 مورخ:[1394-05-26 21:38:01]
کاهش سطح سفارش کشور در واردات برنج
وزیر جهاد کشاورزی در نوشهر عنوان کرد

کاهش سطح سفارش کشور در واردات برنج

وزیر جهاد کشاورزی گفت: در طول 9 ماه گذشته سطح سفارش کشور برای واردات برنج کاهش پیدا کرد و آن مقدار اندکی که اکنون وارد می‌شود از محل سفارشات قبلی بوده است.

به گزارش مازنداصناف محمود حجتی در حاشیه بازدید از طرح پرورش ماهی در قفس در نوشهر در خصوص طرح خودکفایی و واردات برنج اظهار کرد: در طول 9 ماه گذشته سطح سفارش کشور برای واردات برنج کاهش پیدا کرد و آن مقدار اندکی که اکنون وارد می‌شود از محل سفارشات قبلی بوده است.

وی خاطرنشان کرد: معتقدیم جز گیلان و مازندران در سایر مناطق نباید برنج کشت شود و تا جایی که امکان دارد سعی کردیم سطح زیر کشت برنج را در سایر استان‌ها با توصیه و یا کشت‌های جایگزین کاهش دهیم چراکه هم برای کشور به‌صرفه نیست و هم آب کافی برای کشت برنج نداریم.

وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: آنچه در گیلان و مازندران الان دنبال می‌شود طرح یکپارچه‌سازی و مکانیزه‌کردن است که با این طرح امسال شاهد افزایش بهره‌وری بودیم.

وی همچنین با اشاره به اینکه در بخش کشاورزی افزایش راندمان آبیاری است که پیگیری می‌شود، گفت: کشاورزان باید در زمینه افزایش بهره‌وری از ارقامی که مقاوم به کم‌آبی هستند استفاده کنند.

حجتی بیان کرد: با توجه به اینکه مقدار عمده‌ای از بارش‌ها در دو استان مازندران و گیلان وارد دریا می‌شود و از این مقدار بخش قابل توجهی نیز قابل استحصال است پس استفاده از سیستم‌های نوین آبیاری برای افزایش بهره وری‌ها و کاهش مصرف آب ضروری به نظر می‌رسد.

وی در پایان احداث سدهای کوچک را در مهار آب‌ها و جلوگیری از آسیب به طبیعت موثر دانست و بر تقویت آبندان‌ها برای بهره‌وری بیشتر تاکید کرد.


نوشهر انلاین

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا