اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 20123 مورخ:[1394-05-21 16:19:01]
بازدید هیئت تجاری ویتنام از ظرفیت تجاری مازندران

بازدید هیئت تجاری ویتنام از ظرفیت تجاری مازندران

هیئت تجاری ویتنام به اتفاق مدیرکل امور اقتصادی و بین‌الملل مازندران از ظرفیت‌های تجاری و اقتصادی مازندران بازدید کردند.

به گزارش مازنداصناف لیلا واثقی مدیرکل امور اقتصادی و امور بین‌الملل استانداری مازندران عصر امروز در بازدید هیئت تجاری از کشور ویتنام از شرکت کشت و صنعت مرغ شهرستان قائم‌شهر با بیان اینکه بیان هیئت تجاری از استان کانتو کشور ویتنام به مازندران برای بازدید از واحد‌های تولیدی مرغ سفر کرده‌اند تا امکان همکاری تجاری بیشتر با این استان انجام شود، اظهار کرد: اوایل امسال سفیر ویتنام با استاندار مازندران دیداری را برای پیگیری روابط تجاری با مازندران برگزار کردند.

وی افزود: پیگیری‌های لازم انجام شد تا هیئت دولتی از کشور ویتنام به استان سفر کنند و با مشاهده واحدهای تولیدی امکان همکاری‌های بیشتر شکل گیرد.

مدیرکل امور اقتصادی و بین‌الملل استانداری مازندران با اشاره به اینکه این هیئت تجاری از عوامل دولتی کشور ویتنام و تعدادی از تاجران بخش خصوصی تشکیل می‌شود، متذکر شد: این هیئت با هدف همکاری‌های کشاورزی و گردشگری به استان سفر کرده‌ است.

واثقی با تاکید بر اینکه هیئت تجاری کشور ویتنام خواهان صادرات مرغ از مازندران است، تصریح کرد: این هیئت برای رسیدن به صادرات مرغ با کیفیت، از مجتمع کشت و صنعت قائم‌شهر بازدید کرد.

*ظرفیت بالای مازندران در تولید محصولات کشاورزی

معاون برنامه‌ریزی بودجه سازمان جهاد کشاورزی مازندران در بازدید هیئت تجاری کشور ویتنام از مجتمع کشت و صنعت مرغ در قائم‌شهر اظهار کرد: مازندران در زمینه تولید محصولات کشاورزی از ظرفیت بسیار بالایی برخوردار است.

سید محمد جعفری ادامه داد: بیش از 10 درصد تولیدات طیور کشور توسط مازندران تامین می‌شود و استان در صادرات محصولات کشاورزی از توانایی بالایی برخوردار است.

وی با اشاره به اینکه مجتمع تولیدی مرغ قائم‌شهر از بهترین تولیدکنندگان مرغ در سطح کشور است، بیان کرد: تاکنون این مجتمع توانست بیش از 50 هزار تن مرغ به کشور‌های هم‌جوار صادر کند.

 معاون برنامه‌ریزی بودجه سازمان جهاد کشاورزی مازندران با تاکید به اینکه این مجتمع توانایی صادرات گوشت به کشور ویتنام را با هر گونه تنوع محصول و وزن متناسب دارند، خاطرنشان کرد: کشور ویتنام برای واردات مرغ می‌تواند از محصولات متنوع و با کیفیت این مرکز استفاده کند.

جعفری گفت: تاکنون کشورهای هم‌جوار در زمینه صادرات که از محصولات این مجتمع استفاده بهینه کرده‌اند به سلامت تولیدات این مجتمع واقف هستند.

وی در پایان با بیان اینکه مازندران از ظرفیت فارغ‌التحصیلان رشته کشاورزی بسیار بالایی برخوردار است، تصریح کرد: مازندران امکان همکاری فنی از سوی نظام مهندسی با کشور ویتنام را دارد و می‌تواند در این راستا تعامل مناسبی شکل گیرد.

 

 

 

فارس

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا