اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 20102 مورخ:[1394-05-21 07:34:01]
صندوق بیمه اصناف با تاسیس شرکت سرمایه گذاری اصناف امکانپذیر می شود
عضو هیات رئیسه اتاق اصناف ایران

صندوق بیمه اصناف با تاسیس شرکت سرمایه گذاری اصناف امکانپذیر می شود

عضو هیات رئیسه و نایب رییس اول اتاق اصناف ایران گفت: مواد آیین نامه اجرایی قانون نظام صنفی به سرعت در حال تصویب است و اکنون مراحل نهایی را می گذراند که پس از تصویب ، ابلاغ خواهد شد.

 به گزارش مازنداصناف جلال الدین شکریه روز دوشنبه در سومین اجلاس نمایندگان اتاق اصناف ایران اظهار کرد: تاکنون ۲۵ آیین نامه و ۴ دستورالعمل را مصوب و ابلاغ کرده ایم که جمعأ ۲۹ مورد اعلام شده است و ۲ آیین نامه دیگر نیز در حال بررسی در دست وزیر صنعت و معدن و تجارت است که پس از اعلام نظر وزیر تصویب و ابلاغ خواهد شد.


وی با بیان اینکه اکنون به طور جدی به دنبال اصلاح قانون نظام صنفی هستیم ، در خصوص تاسیس شرکت سرمایه گذاری اصناف گفت: این مساله موضوع بسیار مهمی است که در دوران پساتحریم از اهمیت ویژه ای برخور دار است.


شکریه افزود: در دوران پسا تحریم دو موضوع از اهمیت ویژه ای برخوردار است که یک موضوع نمایندگان و اتاق های اصناف هستند که نیاز به حمایت دارند و دوم ورود به بازارهای تجارت جهانی است و چون اتحادیه ها و اتاق ها نمی توانند به عنوان عضو تجاری به بازار ورود پیدا کنند به همین دلیل ایجاد شرکت سرمایه گذاری اصناف از اهمیت بالایی برخوردار است که اصناف از این طریق می توانند به این بازارها ورود پیدا کنند.


وی ادامه داد: شرکت سرمایه گذاری ملی اصناف به عنوان یک اسپانسر برای اصناف عمل می کند و به دنبال بازارهای هدف برای تولید کنندگان خواهد بود تا دیگر تولیدکنندگان دغدغه صادرات تولید خود را نداشته باشند و تنها دغدغه شان تولید با کیفیت و مرغوب با نام و برند ایرانی باشد.
شکریه تصریح کرد: باتشکیل شرکت سرمایه گذاری اصناف می توانیم صندوق بیمه اصناف را نیز تشکیل دهیم که اصناف نیاز مبرمی به مساله بیمه دارند و امیدواریم با برگزاری جلسات متعدد بتوانیم در خصوص مسائل و مطالبات شرکت سرمایه گذاری اصناف و بیمه صنوف به نتایج مطلوبی برسیم.

 

 

 

 

اتاق اصناف ایران

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا