اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 20080 مورخ:[1394-05-19 12:51:01]
 لزوم اخذ مالیات بر اساس درآمد واقعی

لزوم اخذ مالیات بر اساس درآمد واقعی

رئیس کل سازمان امور مالیاتی گفت: تعدادی از مؤدیان در اظهارنامه مالیاتی خود اطلاعات درستی ارائه نمی دهند و درآمد خود را بسیار کمتر از درآمد واقعی خود اظهار می کنند اما ما بر اساس اطلاعات و درآمد واقعی، مالیات از آنها اخذ می کنیم.

به گزارش مازنداصناف  علی عسکری با بیان اینکه حدود پنج میلیون فعالیت شغلی داریم افزود: حدود یک میلیون و 500 تا یک میلیون و 600هزار فعالیت در زمینه مشاغل خودرو است و 230هزار شغل هم اشخاص حقوقی هستند.

وی ادامه داد: از حدود دو میلیون و 900هزار فعالیت شغلی، امسال پیش بینی شده است حدود سه هزار میلیارد تومان مالیات از 75هزار میلیارد تومان مالیات پیش بینی شده را بگیریم.

عسکری گفت: در کشور حدود یک چهارم مؤدیان مشاغل ما بر اساس معافیت پایه از معافیت مالیاتی برخوردارند و حدود 10 درصد مؤدیان ما کسانی هستند که بیش از سه میلیون تومان به ما مالیات می پردازند و بقیه کسانی هستند که از صفر تا سه میلیون تومان مالیات می پردازند که بیش از 60 درصد آنها هم زیر یک میلیون تومان مالیات می دهند.

وی افزود: برخی از مؤدیان، سالها بر اساس توافق، 500 هزار تا یک و نیم میلیون تومان به ما مالیات پرداخت کردند اما پس از بررسی فعالیت اقتصادی آنها مشخص شد که مالیات واقعی آنها ده ها برابر این مالیات است.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی افزود: البته نمی توانیم در مدت یکسال به همه اصناف رسیدگی کنیم و مجبوریم هر سال 15 درصد از مؤدیان را رسیدگی و مالیات آنها را نزدیک به واقعیت کنیم.

وی گفت: مشکل ما این است که اگر توافقی هم با اصناف می کنیم بسیاری از مؤدیان در اظهارنامه، کم اظهاری می کنند بنابراین از توافق خارج می شوند و ما مجبوریم به آن رسیدگی کنیم.

عسکری افزود: در رسیدگی ها اطلاعاتی از بسیاری از مؤدیان به دست آوردیم که در مقایسه با سنوات قبل مالیات آنها بیش از صد برابر هم شده است زیرا آنها در اظهارات قبلی، واقعیت های درآمدی خود را اعلام نکرده بودند.

 

 

 

 

صبحانه

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا