اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 20064 مورخ:[1394-05-19 07:36:01]
 همه مالکان املاک اجاره‌ای باید اظهارنامه ارائه دهند

همه مالکان املاک اجاره‌ای باید اظهارنامه ارائه دهند

رئیس سازمان امور مالیاتی شهر و استان تهران گفت:‌ همه مالکان املاک اجاره‌ای چه مسکونی و چه تجاری و اداری باید اظهارنامه مالیاتی پر کنند.

به گزارش مازنداصناف حسین بنی صفار‌ با بیان اینکه در تهران مالکان املاک مسکونی اجاری تا 150 متر معاف از مالیات هستند، افزود: با این حال همه مالکان باید اظهارنامه مالیاتی ارائه کنند، تا بتوانند از این معافیت استفاده کنند.

وی افزود: از نظر سازمان امور مالیاتی همه موجرها مشمول مالیات نیستند، اما همه ‌آنها موظفند برای استفاده از معافیت مالیاتی اظهارنامه مالیاتی خود را ارائه دهند.

به گزارش واحد مرکزی خبر، رئیس سازمان امور مالیاتی شهر و استان تهران گفت: مالکان باید تا آخر تیر اظهارنامه های خود را ارائه می دادند و اگر مالکی تا کنون این کار را نکرده می تواند همچنان با مراجعه به سازمان امور مالیاتی اظهارنامه خود را ارائه دهد.

وی افزود‌: اگر این کار انجام نشود، ما پرونده ها را رسیدگی و حتماً مالیات را مطالبه خواهیم کرد.

رئیس سازمان امور مالیاتی شهر و استان تهران گفت:‌ از نظر این سازمان املاکی که در اختیار غیرمالک است، اعم از مسکونی و تجاری اجاره ای تلقی می شود .

وی افزود‌: البته املاکی که به بخش تجاری و اداری به اجاره داده شده‌اند، شامل معافیت مالیاتی نیستند.

بنی صفار گفت: اگر مستاجر شخصیت حقوقی یا مشمولان بند الف و یا ادارات باشد، در پرداخت مالیات به صورت علی الحساب مالیات اجاره را محاسبه و آن را از مبلغ اجاره کم کرده و به نظام مالیاتی خواهند پرداخت.

رئیس سازمان امور مالیاتی شهر و استان تهران گفت: اما خود موجر در پایان سال تکلیف دارد که اظهارنامه مالیاتی را ارائه دهد.بنی صفار افزود: اگر کسی تا کنون اظهارنامه مالیاتی را نداده، می تواند خارج از موعد اظهارنامه را ارائه دهد.

 

 

 

 

 

ایران جیب


» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا