اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 19979 مورخ:[1394-05-17 05:25:01]
 بررسی مشکلات خبازان شهرستان بابل با حضور مسئولین استانی و شهرستانی
اختصاصی/ مازند اصناف گزارش می دهد

بررسی مشکلات خبازان شهرستان بابل با حضور مسئولین استانی و شهرستانی

راهکارهای اساسی برای بالا بردن کیفیت نان تولیدی و رفع مشکلات خبازان شهرستان بابل درجلسه هم اندیشی  مسئولین آرد و نان  استان مازندران و شهرستان بابل  مورد بررسی قرار گرفت .

 

به گزارش خبرنگار مازنداصناف از بابل، راهکارهای اساسی برای بالا بردن کیفیت نان تولیدی و رفع مشکلات خبازان شهرستان بابل درجلسه هم اندیشی  مسئولین آرد و نان  استان مازندران و شهرستان بابل  مورد بررسی قرار گرفت .

 در این جلسه که در اتاق اصناف شهرستان بابل برگزار شده بود مهندس اصغرزاده معاون سازمان صنعت و معدن و تجارت استان مازندران ، روسای صنعت , معدن وتجارت و غله و بازرگانی – مسئولین اتحادیه و تعاونی خبازان شهرستان بابل حضور داشتند حاج حسین لعلی رئیس اتاق اصناف شهرستان بابل ضمن تقدیر از مهندس اصغرزاده و دیگر مسئولین حاضر در جلسه هم اندیشی خطاب به آنها گفت : خبازانی که از آرد یارانه ای استفاده می کنند بعلت افزایش حقوق کارگر و بیمه تامین اجتماعی – آب و برق و غیره با مشکلات زیادی مواجه اند انتظار داریم راهکاری اساسی برای رفع مشکلات این عزیزان تدوین و به اجرا درآید.


لعلی به وظایف اتاق اصناف و اتحادیه ها اشاره ای  کرد و  چنین گفت : مسئولین اتاق اصناف و اتحادیه ها وظیفه دارند هم منافع واحدهای صنفی و هم منافع مردم را لحاظ و تامین کنند  انتظار ما از مسئولین استان مازندران اینست برای حفظ منافع مردم ورفع مشکلات خبازان ،   مسئولین شهرستان بابل  را یاری دهند.


مهندس  بهمنی رئیس اداره صنعت ، معدن وتجارت شهرستان بابل از اقدامات خوب  کارگروه  آرد و نان شهرستان بابل تقدیر کرد و یادآور شد: چون 80 درصداز نانوایان شهرستان بابل به صورت یارانه ای نان پخت می کنند باید نظارت بیشتری روی این واحدها اعمال شود .


نجفی سرپرست اداره غله و بازرگانی شهرستان بابل هم خواستار تک نرخی شدن قیمت نان شد تا ازاین طریق هم مشکل خبازان رفع و هم کیفیت نان بالا رود.


فرجی بازرس اداره صنعت و معدن و تجارت شهرستان بابل ، نظارت دقیق برای اجرای درست قانون را از وظایف عمده واحد بازرسی و نظارت اعلام کرد و یادآور شد: بیش ار 700 واحد خبازی در شهرستان بابل وجود دارد ، رعایت عدالت – توزیع عادلانه آرد از جمله وظایف عمده واحد بازرسی و نظارت است که خوشبختانه به صورت صحیح و دقیق در شهرستان بابل اجرا می شود تا حق و حقوق خبازان و مردم تضییع نشود .


 قنبرزاده مسئول تعاون اتحادیه خبازان شهرستان بابل طی سخنانی خواستا رنظارت دقیق و بیشتری  در کارخانجات تولید  آرد و سبوس شد تا هم آرد با کیفیت تولید شود و هم به موقع تحویل شهرستانها شود.


مهندس اصغرزاده معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مازندران  پس از استماع گزارشی از وضعیت شغلی خبازان و مشکلات این واحدها از سوی مسئولین کارگروه آرد و نان شهرستان بابل طی سخنانی ضمن تشکر از حاج آقای لعلی رئیس اتاق اصناف شهرستان بابل در برگزاری جلسه هم اندیشی ، از توجه ویژه مسئولین و کارگروه آرد و نان شهرستان بابل برای رفع مشکلات خبازان تقدیر کرد و  خطاب به آنها گفت : باید فضای رقابتی در نانوانی ها را بیشتر از گذشته کنیم تا نان با کیفیت در اختیار مردم قرارگیرد در حال حاضر 80 درصد از خبازان با آرد یارانه ای ، نان تولید می کنند باید تمام توان مسئولین آرد و نان برای نظارت روی این  واحد ها متمرکز شود تا کیفیت نان بالارود.


مهندس اصغرزاده در ادامه   واحدهای خبازی استان مازندران را دو برابر سرانه کشور اعلام کرد    یاد آور شد: ما زمانی می توانیم خبازان عزیز را مجاب نمائیم به بهسازی واحدهای تحت پوشش اقدام کنند که پخت نان برایشان مقرون به صرفه باشد متاسفانه در حال حاضر اینگونه نیست   باید چاره ای اساسی برای خبازان استان مازندران  تدوین  و به اجرا درآوریم .


وی از مساعی و تلاش مسئولین آرد و نان شهرستان بابل تشکر کرد و یادآورشدند : خوشبختانه در سطح استان مازندران همکاری بسیار خوبی بین دستگاه های تصمیم گیرنده  در رابطه با واحدهای خبازی وجود دارد این همکاری و تعامل  هم در مسئولین شهرستان بابل وجود دارد با این اوصاف  انتظار داریم تصمیات  اتخاذ  شده برای خبازان شهرستان بابل درکارگروه آرد و نان به دقت مورد بررسی و بعداً به اجرا گذاشته شود .


مهندس اضعرزاده در خصوص کم کاری کارخانجات تولیدی آرد و سبوس گفت :   برایمان اصلاً قابل قبول  نیست کارخانه ای آرد و سبوس را به موقع تحویل  مسئولین شهرستان ندهد  با مسئولین  این کارخانه ها برخورد  قاطع  می کنیم.


معاون سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان مازندران از مسئولین شهرستان بابل خواست با تعامل بیستر ضمن بالابردن کیفیت نان نسبت به رفع مشکلات خبازان این شهرستان اقدام کنند .


 وی خطاب به مسئولین آرد و نان شهرستان بابل گفت : بسیاری از مشکلات خبازان استان مازندران و شهرستان بابل در سطح استان و شهرستان قابل حل و رفع می باشد اگر مشکلی که در سطح    شهرستان  بابل قابل حل و رفع نیست ما در استان آماده همکاری و رفع مشکل هستیم .


   معاون سازمان صعنت ، معدن وتجارت استان مازندران درپایان چنین  گفت : خوشبختانه شرکت تعاونی خبازان – سازمان غله و اتحادیه خبازان شهرستان بابل  هم از نظر بالا بردن کیفیت نان وهم ازنظر نظارت ، در سطح استان مازندران نمونه  هستند .


 در پایان این هم اندیشی ، راهکار های عملی برای بالابردن کیفیت نان تولیدی و رفع مشکلات خبازان شهرستان بابل مورد بررسی دقیق قرار گرفت وتصمیمات خوبی در این راستا اتخاذ شد  .

 

انتهای پیام/


 

» برچسب ها : , بابل , خبازان , آرد , نان , مشکلات , راهکارها , اتاق اصناف , هم اندیشی , بابل , خبازان , آرد , نان , مشکلات , راهکارها , اتاق اصناف , هم اندیشیمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا