اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 19951 مورخ:[1394-05-15 14:51:01]
 معوقات بانکی صنایع لبنی مازندران 5 میلیارد تومان است
رئیس انجمن صنایع همگن غذایی و دارویی مازندران:

معوقات بانکی صنایع لبنی مازندران 5 میلیارد تومان است

رئیس انجمن صنایع همگن غذایی و دارویی مازندران با بیان اینکه معوقات بانکی صنایع لبنی استان تنها پنج میلیارد تومان است، گفت: از 20 کارخانه مازندران 17 کارخانه آماده پذیرش سفارش هستند.

به گزارش مازنداصناف اسماعیل خاتمی‌مقدم بعد از ظهر امروز در نشست هم‌اندیشی صنایع لبنی شمال کشور که به میزبانی بابلسر برگزار شد، اظهار کرد: در 15 سال اخیر 46 کارخانه با قابلیت تولید و ظرفیت 3 هزار و 400 تن در روز به‌ بهره‌برداری رسیده است.

وی بیان کرد: از سه هزار و 400 تن ظرفیت ایجاد شده 2 هزار و 500 تن در شرکت کاله تولید شده و بقیه در سایر کارخانه‌ها تولید می‌شود.

رئیس انجمن صنایع همگن غذایی و دارویی مازندران با اعلام اینکه اگر روند اقتصاد فعلی در کشور دنبال شود سالانه با سقوط دو تا چهار کارخانه مواجه می‌‌شویم، افزود: تداوم این روند سبب شده تا 10 سال آینده بیش از 10 کارخانه قادر به ادامه فعالیت نباشند.

خاتمی‌مقدم با بیان اینکه نیاز مازندران برای تامین شیر روزانه 2 هزار و 500 تن شیر است، گفت: از این میزان تنها 500 تن در داخل استان تولید شده و بقیه از خارج مازندران تامین می‌شود.

وی با اشاره به اینکه نیاز مازندران در تامین شیر سالانه 900 هزار تن با مبلغ یک‌هزار و 100 میلیارد دلار است، تصریح کرد: متوسط قیمت فروش شیر در مازندران بین یک هزار و 800 تا 2 هزار تومان است که با توجه به تامین 80 درصدی لبنیات از خارج استان، تنها 200 میلیارد تومان نصیب دامداران مازندرانی شده و 900 میلیارد تومان از استان خارج می‌شود.

رئیس انجمن صنایع همگن غذایی و دارویی مازندران با اعلام اینکه برای حمل شیر در مازندران نیز سالانه 45 میلیارد تومان پول از استان خارج می‌شود، اظهار کرد: اگر هزینه‌ای که برای حمل اختصاص می‌یابد برای ایجاد دامداری تعلق گیرد سالانه 2 هزار راس دام به صنعت دام استان اضافه می‌شود.

خاتمی‌مقدم درباره صادرات مواد لبنی، بیان کرد: در سال 93 ارزش صادرات صنایع لبنی استان حدود 210 میلیون دلار بوده که از این مقدار 96 درصد از تولیدات شرکت کاله بوده‌ است.

وی یادآور شد: در چهار ماهه نخست امسال 80 میلیون دلار صادرات داشتیم که بیش از 96 درصد آن از تولیدات شرکت کاله بود.

رئیس انجمن صنایع همگن غذایی و دارویی مازندران با اشاره به مقایسه ارزش صادرات در کشور و مازندران، تصریح کرد: در کشور به‌ویژه مازندران ارزش واحد صادرات پایین و کمیت صادرات بالا است.

خاتمی‌مقدم خاطرنشان کرد: وقتی دولت به میزان افزایش صادرات اشاره می‌کند این افزایش صادرات از محل افزایش تولید نیست بلکه از سبد خانوار است.

وی با بیان اینکه میزان تولید لبنیات در مازندران از سهم کشور 18 تا 20 درصد است که به این صنعت توجه شود، اظهار کرد: معوقات بانکی صنایع لبنی استان تنها 5 میلیارد تومان است که از 20 کارخانه مازندران 17 کارخانه آماده پذیرش سفارش هستند.

رئیس انجمن صنایع همگن غذایی و دارویی مازندران در پایان گفت: در چهار ماهه نخست امسال از 20 کارخانه مازندران، 9 کارخانه صادراتی به ارزش 236 میلیارد تومان داشتند.


فارس

» برچسب ها :پایگاه خبری تحلیلی رادکانا 
1394-05-17 03:09:01
---
ضمن عرض سلام و خداقوت خدمت مدیرمسئول پایگاه خبری تحلیلی مازند اصناف درصورت صلاحدید پایگاه خبری تحلیلی رادکانا را در پایگاه خبری وزین خود لینک نمایید و به ما اطلاع داده تا پایگاه خبری پرمحتوا و وزین شما را در پایگاه خبری رادکانا لینک نماییم. باتشکر- مدیرمسئول پایگاه خبری تحلیلی رادکانا_شهرستان کردکوی [97]

مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا