اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 19931 مورخ:[1394-05-14 06:10:01]
مبادلات تجاری ایران و عراق 2 برابر می‌شود
وزیر کشاورزی عراق:

مبادلات تجاری ایران و عراق 2 برابر می‌شود

وزیر کشاورزی عراق گفت: میزان مبادلات تجاری ایران و عراق با تشکیل کمیته توسعه روابط تجاری در بخش کشاورزی به دو برابر رقم فعلی افزایش پیدا می‌کند.

به گزارش مازنداصناف و به نقل ازفارس ، فلاح‌حسن زیدان‌اللهی امشب در ضیافت شام استاندار مازندران با اشاره به رضایت از حضور در مازندران اظهار کرد: روابط سیاسی ایران و عراق بسیار مناسب است و طبیعی است که در کنار توجه به روابط سیاسی باید روابط اقتصادی نیز توسعه یابد و در توسعه اقتصادی تبادل کالای کشاورزی نیز مدنظر است.

وزیر جهاد کشاورزی عراق خاطرنشان کرد: از زمان تشکیل حکومت جدید در عراق یکی از موارد مورد تاکید توسعه روابط سیاسی و اقتصادی با ایران بود.

وی اضافه کرد: در زمان حضور رئیس‌جمهور ایران به عراق بحث توسعه روابط اقتصادی و سیاسی نیز تاکید شد و نتیجه این دیدار نیز پیگیری برای توسعه همکاری دو جانبه ایران و عراق بود و توافقات خوبی نیز برای توسعه روابط انجام شده است.

وزیر کشاورزی عراق با بیان اینکه همکاری مشترکی در بخش‌های مختلف کشاورزی تحقیقاتی، ترویجی در برنامه کاری مسئولان دو کشور مدنظر قرار گیرد، گفت: برای رسیدن به نتیجه مطلوب نیاز است که روش همکاری را تعریف کنیم.

زیدان‌اللهی خواستار تشکیل کمیته مشترک همکاری کشاورزی بین ایران و عراق و همچنین مازندران شد و  افزود: اراده دو وزیر نشان می‌دهد که این کمیته تشکیل شود تا مشکلات و راهکارها در این کمیته مطرح و نسبت به رفع آن اقدام شود.

وی ادامه داد: توسعه همکاری با ایران برای عراق مهم است و باید روابط ما به حدی نزدیک شود که نیاز به پیگیری همه مسائل به صورت دیدارهای حضوری نباشد و زمینه بررسی بسیاری از مسائل به صورت تلفنی مطرح و نسبت به برنامه‌ریزی آن اقدام شود.

وزیر جهاد کشاورزی عراق با اعلام اینکه مقدمات ایجاد این کمیته در عراق تشکیل شد، افزود: اعضای این کمیته به مسئولان ایرانی معرفی و در زمینه شیلات، دامپروری و کشاورزی می‌توانند فعالیت خودشان را شروع کنند و اعضای این کمیته باید میزان تبادلات حوزه کشاورزی استان را به دو برابر رقم فعلی و به بیش از 3 میلیارد دلار برسانند.

وی در پایان گفت: در این سفر مصمم شدم که برای توسعه روابط تلاش کنم و با توجه به بازدیدی که در مازندران داشتیم نشان می‌دهد که مدیریت مناسبی برای ایجاد کالاها و خدمات در استان وجود دارد.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا