اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 19928 مورخ:[1394-05-14 05:28:01]
 با حمایت از تولید کنندگان مشکل بیکاری حل می شود
رئیس سازمان صنعت و معدن مازندران:

با حمایت از تولید کنندگان مشکل بیکاری حل می شود

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران گفت: اگر تولید کنندگان داخلی در کشور حمایت شوند معضل بیکاری در کشور برطرف می شود.

به گزارش مازنداصناف  به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت معدن وتجارت مازندران ، دکتر محمدپور عمران در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید که با حضور استاندار مازندران در سالن شماره یک استانداری برگزار شد با تاکید به رفع موانع تولید پیش روی تولید کنندگان  و واحد های صنعتی استان اظهار داشت: با توجه به دغدغه هایی که در شهرک های صنعتی مازندران وجود دارد این جلسه برگزار شد تا پیرامون رفع مشکلات موجود تصمیمات درستی اتخاذ شود.

وی افزود: برخی از واحدهای تولیدی در استان با مشکلاتی مواجه هستند که مشکلات موجود را به دبیر خانه سازمان، صنعت ، معدن و تجارت ارائه داده و خواستار مساعدت و همکاری استاندار مازندران برای مرتفع شدن مشکلات شدند بنابراین جلسه مزبور می تواند در کمک به تولیدات کنندگان واحدهای صنعتی خروجی خوبی داشته باشد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران با عنوان اینکه این جلسه  ، چهارمین جلسه ای است که با حضور استاندار برگزار می شود: گفت: مقرر شود تا برای اتخاذ راهکارهای مناسب  در جهت پیشبرد اهداف تولیدکنندگان در استان جلسات بصورت مستمر برگزار شود.

 وی به اهمیت کارگروه شکل گرفته اشاره کرد و اظهار داشت: با توجه به اهمیت موضوع مقرر شد تا سازمان میراث فرهنگی و گردشگری عضو اصلی کارگروه تسهیل در امر تولیدات باشد .

محمدپور با اشاره به اینکه تاکنون 9 مصوبه داشتیم که سه مصوبه اجرا و 6 مصوبه دیگر در دست اقدام است ، افزود: مصوبات در دست اقدام نیاز مبرم به همکاری و مساعدت نماینده دولت در استان دارد تا تولید کنندگان و صنعتگران ما در چرخه تولید با مشکلات عدیده مواجه نشوند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران با اعلام اینکه درگردهمایی فعالان اقتصادی در تبریز استان مازندران به عنوان 6 استان برتر از لحاظ کمی برگزیده شد، گفت: باید با تلاش بیشتر بتوانیم از لحاظ محتوا نیز در صدر کشور قرار گیریم این امر میسر نمی شود مگر اینکه همه دستگاههای مربوطه در امر تسهیل تولید واحد های صنعتی اهتمام جدی داشته باشند.

محمدپور با اشاره به اینکه در شهرستانهای مازندران از 19 جلسه برگزار شده  تاکنون 33 مصوبه داشتیم ، افزود: شهرستانهای سوادکوه، محمود آباد، قائمشهر، جویبار و نکا از جمله شهرهایی بودند که خروجی جلسه را به سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران  ارائه کردند.

وی در ادامه گفت: شهرهای آمل ، نوشهر، تنکابن، نور و عباس آباد از جمله شهرهایی هستند که تاکنون گزارشی مبنی بر برگزاری جلسات در جهت رفع موانع تولید به این سازمان ارائه نکردند.

وی افزود: بررسی مشکلات و موانع واحد های صنعتی بسیار حائز اهمیت است که وزارت صنعت  بر پیگیری این موضوع تاکید و پیشنهاد کرد در صورت لزوم پیگیری  و رفع موانع به این وزرتخانه مراجعه شود.

محمدپور عمران با عنوان اینکه ما موظف هستیم در جهت مرتفع کردن مشکلات تولید کنندگان شهرستان ، استان و حتی در سطح ملی تلاش کنیم، بیان داشت: اگر به درستی از صنعت داخلی حمایت شود شاهد رونق تولید و در نتیجه رشد اقتصادی کشور خواهیم شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران  با بیان اینکه اگر تولید کنندگان داخلی در کشور حمایت شوند معضل بیکاری در کشور برطرف می شود، گفت: بانک ها نیز در اعطای تسهیلات بانکی به تولید کنندگان نگاه منصفانه تری داشته باشند هر چند بسیاری از تولید کنندگان استان مورد عنایت و مساعدت بانک ها قرار گرفتند.

محمدپور با تاکید بر اینکه وظیفه ما ایجاب می کند تا از صنعت و تولیدات داخلی کشور حمایت کنیم ، افزود: باید تسهیلات و شرایط مناسب را برای سرمایه گذاران و تولید کنندگان در استان فراهم کنیم.

در ادامه جلسه  مشکلات طرح های توسعه شهرک های صنعتی بشل، گهرباران، تشبندان در آمل ، شهرک صنعتی امام زاده عبدالله  و احداث شهرک بازیافت جویبار  مطرح  و مورد بررسی قرار گرفت همچنین بررسی پرونده های ارسالی به دبیر خانه (شرکت زرین لوله به عاملیت بانک ملی و ملت) شرکت تعاونی اتحادیه لوله و پروفیل مازندران به عاملیت بانک ملی ، شرکت لوله و پروفیل جویبار لوله به عاملیت بانک ملت و بانک شهر بررسی شد.


» برچسب ها : , حمایت , تولید کنندگان , مشکل , بیکاری , حل , محمدپور , استاندار , حمایت , تولید کنندگان , مشکل , بیکاری , حل , محمدپور , استاندارمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا