اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 19789 مورخ:[1394-05-07 20:26:01]
برپایی کارگاه مهارت آموزی تراش سنگ های زینتی و تعمیرچرخ خیاطی برای اولین در مازندران
رئیس مرکز آموزش فنی‌وحرفه‌ای گلوگاه خبر داد

برپایی کارگاه مهارت آموزی تراش سنگ های زینتی و تعمیرچرخ خیاطی برای اولین در مازندران

رئیس مرکز آموزش فنی‌وحرفه‌ای گلوگاه گفت: کارگاه مهارت آموزی تراش سنگ‌های زینتی و تعمیر چرخ خیاطی برای اولین بار در مازندران در این مرکز برگزار می‌شود.

به گزارش مازنداصناف به نقل از گلوگاه ما رامین کیانی در نشست خبری با خبرنگاران شرق مازندران اظهار کرد: مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهدای خورشیدکلا گلوگاه  تاثیر مثبتی در مهارت آموزی افراد بیکاران و زمینه سازی برای ورود به فضای بازار کار و خوداشتغالی و در نتیجه کاهش بیکاری در شرق مازندران داشت.
 

وی از برپایی 7 کارگاه فعال در این مرکز خبر داد و افزود: این کارگاه های مهارت آموزی شامل کارگاه مکانیک خودرو، برق ساختمان، سیم پیچی الکتروموتور، تعمیر لوازم خانگی، گلخانه(پرورش گیاهان دارویی و زینتی)،سخت افزار و نرم افزار کامپیوتر می‌باشد که علاوه بر این کارگاه ها 6 آموزشگاه آزاد در رشته های فن‌آوری اطلاعات، مراقبت زیبایی، فن‌آوری مد(خیاطی) و صنایع دستی از ابتدای سال 94 از مرکز بهشهر جدا و به مرکز گلوگاه الحاق و مشغول فعالیت می‌باشند.
 

رئیس مرکز آموزش فنی‌وحرفه‌ای گلوگاه مطرح کرد: این مرکز رتبه پنجم در بین 20 مرکز دایر در مازندران از لحاظ عملکرد آموزشی  و رتبه اول روابط عمومی در مراکز آموزش فنی حرفه ای را دارا است.
 

کیانی تصریح کرد: کارگاه های این مرکز به لحاظ موقعیت مکانی به سه دسته ثابت در مرکز، در جوار دانشگاه و روستایی تقسیم می شود که در کارگاه های ثابت در مرکز 279 نفر دوره آموزشی گذارنده که  معادل 26 هزار نفر ساعت آموزش داده شد و 57 دانشجو در کارگاه های درجوار دانشگاه مشغول کسب مهارت شدند که معادل 33 هزار نفر ساعت آموزش شد و در کارگاه ‌های روستایی نیز با آموزش 81 روستائی 13 هزار نفر ساعت آموزش داده شدند که عمده فعالیت در کارگاه های روستایی آموزش کاشت گیاهان دارویی بود زیرا منطقه بالادست و هزار جریب گلوگاه داری پتانسیل بالایی در کاشت گیاهان با توجه به نیاز کم به آب دارد.
 

وی توانمند سازی خانواده های روستایی را از اهداف اجرای کارگاه‌های آموزش مهارت روستایی دانست و افزود: در هفته های آینده کلاس آموزش خیاطی نیز در روستاها برگزار می‌شود.
 

رئیس مرکز آموزش فنی‌وحرفه‌ای گلوگاه با بیان اینکه با حمایت های فرماندار گلوگاه و وجود فضای همدلی و همزبانی بین مردم و مسولان این شهرستان آینده روشنی در توسعه مهارت ها و فعالیت های آموزشگاه ها دیده می‌شود، بیان کرد: از ابتدای سال 94 نیز 92 نفر در آموزشگاه های آزاد این شهرستان آموزش دیده و آزمون داده‌اند.
 

کیانی گفت: با انعقاد قرارداد بین این مرکز و کمیته امداد گلوگاه، مهارت آموزی متقاضیان وام اشتغال کمیته امداد این شهرستان الزامی شده تا تسهیلات بانکی در پویایی اقتصاد نقش بیشتری داشته باشد.
 

وی از برگزاری کارگاه تراش سنگ‌های زینتی در این مرکز  برای اولین بار در مازندران در آینده ای نزدیک خبر داد و اذعان کرد: به علت آمار بالای مهارت آموختگان خیاطی، رشته تعمیر چرخ خیاطی نیز برای اولین بار در سطح مازندران در این مرکز برگزار می‌شود و کارگاه پرورش ماهیان زینتی نیز برای اولین بار در شرق مازندارن در مرکز گلوگاه در هفته های آتی برپا می‌شود.
 

رئیس مرکز آموزش فنی‌وحرفه‌ای گلوگاه از تجهیز 650 میلیون ریالی این مرکز خبر داد و افرود: البته این مرکز با چالشهایی همچون قطعی آب از نیمه خرداد امسال تا کنون مواجه است که با کمک دهیاری و شورای روستای خورشید کلا و شهرداری گلوگاه آب این مرکز با تانکر تامین می‌شود.
 
کیانی در پایان گفت: با تدبیر مدیریت آموزش و پرورش گلوگاه دانش آموزان مقطع سوم هنرستان، دوره کارورزی 45 روزه را با کسب مهارت در این مرکز طی می‌کنند که از ابتدای تیرماه سال جاری 140 دانش آموز گلوگاهی در این مرکز در حال مهارت آموزی هستند.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا