اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 19585 مورخ:[1394-05-03 07:43:01]
تازه ترین اظهار نظر درباره آینده قیمت خودرو

تازه ترین اظهار نظر درباره آینده قیمت خودرو

عضو هیات مدیره انحمن قطعه سازان خودرو به مردم تاکید کرد که توقع کاهش قیمت خودرو را نداشته باشند.

به گزارش مازنداصناف محمدرضا نجفی منش گفت: مردم توقع کاهش قیمت خودرو را نداشته باشند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، محمدرضا نجفی منش، عضو انجمن قطعه سازان خودرو در برنامه تلویزیونی روزآمد که در نیمه روز از شبکه سراسری پنج سیما پخش می شود درباره حضور خودروسازان خارجی در ایران توضیحاتی به این شکل مطرح کرد:« خودروساز خارجی  به طور مستقل به ایران نمی آیند تا فعالیت کنند. آنها می آیند تا با خوردوسازان داخلی ما مشارکت می کنند. به طور مثال دو شرکت آ و ب با هم شریک می شوند تا با هم خودرو بسازند، آن را بفروشند و در نهایت صادرات کنند. بر این اساس توان داخلی کشور افزایش پیدا می کند.»

او ادامه داد:« بین ۳ تا ۷ درصد درآمد های خودروسازان صرف هزینه تحقیق و توسعه می شود که نتایج آن به داخل کشور می آید و این باعث ارتقای توان کشور ما در زمینه خودرسازی می شود.»  

نجفی منش درباره اثر این اتفاق بر کیفیت خودروهای داخلی نیز توضیحاتی اینگونه مطرح کرد:« کیفیت محصول نهایی به طور مسلم افزایش پیدا می کند. چون هم خودروساز بین المللی و هم قطعه ساز بین المللی به ایران می آید و ما با آخرین استاندارهای روز تولید خواهیم داشت.»

عضو هیات مدیره انجمن قطعه سازان خودرو در پاسخ به این پرسش که مشارکت خودروسازان داخلی با خارجی چه زمانی اتفاق خواهد افتاد، گفت:«  باید توافقی که انجام شده عملیاتی شود. در دید و بازدید ها ابراز علاقه می کنند و حتی برخی قراردادها آماده شده اما وقتی عملیاتی شود و تحریم ها رفع شود این کار شروع خواهد شد. اینطور نیست که خیلی ساده بیایند.»  

نجقی منش در پایان به صراحت اعلام کرد مردم توقع کاهش قیمت خودرو را نداشته باشند:« این توقع در مردم به وجود نیاید که مثلا قیمت ها پایین می آید. »

 

 

 

 

منبع: تراز

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا