اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 19451 مورخ:[1394-04-29 05:24:01]
 افتتاح بازارچه عرضه مستقیم محصولات کشاورزی در بابلسر
معاون مدیریت تعاون روستایی مازندران خبر داد

افتتاح بازارچه عرضه مستقیم محصولات کشاورزی در بابلسر

معاون فنی و بازرگانی مدیریت تعاون روستایی مازندران از افتتاح بازارچه عرضه مستقیم محصولات کشاورزی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش مازنداصناف به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی مازندران، محمد آقاپور در حاشیه بازدید از شرکت بهنام بهنمیر بابلسر گفت: شرکت تعاونی روستایی بهنام بابلسر دارای بیش از 2 هزار عضو از 18 گروه زیرپوشش در بخش بهنمیر بوده که در بیشتر بخش‌های کشاورزی فعالیت می‌کند.

وی بیان داشت: این شرکت مسئولیت تامین و توزیع بخش اعظمی از نهاده‌های کشاورزی کشاورزان منطقه شامل انواع مختلف کودهای شیمیایی و بذور سویا، گندم، کلزا، شالی و انواع سموم کشاورزی را بر عهده دارد و در کنار فروشگاه‌های مصرف خود در بخش اعتباری نیز فعالیت می‌کند.

معاون فنی و بازرگانی مدیریت تعاون روستایی مازندران افزود: این شرکت علاوه بر اینکه هر ساله با شروع فصل کشاورزی به اعضای خود وام فصلی پرداخت می‌کند از سال 87 همزمان با اجرای طرح واحد اعتباری در روستای عزیزک که بزرگ‌ترین گروه زیرپوشش این شرکت است اقدام به تاسیس واحد اعتباری خود در ساختمان فروشگاه کرده و در سال 90 در زمین جنب فروشگاه واحد اعتباری افتتاح کرده که بخش عمده از مشکلات اعتباری و بانکی کشاورزان و اعضای خود را برطرف کرده است.

آقاپور اظهار کرد: طرح عرضه مستقیم محصولات کشاورزی در منطقه بهنمیر در هیئت مدیره مطرح و به تصویب رسید و این شرکت در سال 91 کار اجرایی خود را در زمین جنب انبار مرکزی شرکت به مساحت تقریبی 1200 مترمربع آغاز کرده است.

معاون فنی و بازرگانی مدیریت تعاون روستایی مازندران تصریح کرد: این طرح دارای 17 غرفه 25 متری به مجموع 550 مترمربع بنا و پارکینگ به مساحت 300 مترمربع دارای یک سردخانه دومداره به ظرفیت حدود 50 تن با سرویس‌های بهداشتی جداگانه و نمازخانه است که با توجه به ظرفیت منطقه فونداسیون این بنا نیز بر اساس دو طبقه طرح‌ریزی و اجرا شده است.

وی گفت: شرکت بهنام بابلسر تا پایان سال 91 حدود 130 میلیون تومان از منابع داخلی خود برای این طرح هزینه کرده و عملیات اجرایی این طرح در سال 92 با وصول وام تبصره‌ای سازمان از بانک توسعه تعاون ادامه پیدا کرده است که وام‌های پرداخت شده به میزان 250 میلیون تومان با نرخ یک درصد بوده و 50 میلیون تومان از منابع داخلی بانک با نرخ 24 درصد اخذ شده است.

فارس

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا