اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 19376 مورخ:[1394-04-25 09:57:01]
 قیمت‌ها در بازار دیجیتال به کف رسیده است

قیمت‌ها در بازار دیجیتال به کف رسیده است

رئیس اتحادیه فناوران رایانه تهران با اشاره به کاهش حجم خرید و فروش در بازار دیجیتال گفت: در حال حاضر قیمت‌ها در پایین‌ترین حالت ممکن ...

به گزارش مازنداصناف رئیس اتحادیه فناوران رایانه تهران با اشاره به کاهش حجم خرید و فروش در بازار دیجیتال گفت: در حال حاضر قیمت‌ها در پایین‌ترین حالت ممکن هستند و برخی فروشندگان تنها برای حفظ اعتبار و پرداخت بدهی‌های خود، کالاهای موجود در مغازه‌های خود را با ضرر می‌فروشند

مهدی میرمهدی با بیان این مطلب افزود: این کاهش در خرید و فروش بازار دیجیتال نسبت به سال گذشته مسبب اخراج برخی از فروشندگان در فضای کسب‌وکار شده که به واسطه آن بر تعداد افراد بیکار در جامعه افزوده شده است.

او افزود: در صنف‌های مختلف غیر از اصنافی که پای خوراک در میان است این موضوع به وضوح قابل رویت است و همه به امید بهبود بعد از توافق، این شرایط بحرانی را طی کرده‌اند که باید دید در روزهای آینده چقدر این موضوع جبران می‌شود.

او ادامه داد: همچنین برخی از واحدهای صنفی جدا از نداشتن درآمد، به این دلیل که هزینه‌ای از جمله آب، برق، کارگر و... به مجموعه وارد نشود؛ مغازه‌های خود را تعطیل کرده‌اند.

میرمهدی معتقد است: مطمئناً با توافق میان ایران و کشورهای 1+5 در فضای خرید و فروش، واردات و صادرات کالاهای دیجیتال رونق ایجاد می‌شود. همچنین از آنجا که خرید و فروش لپ‌تاپ وابستگی به نرخ ارز دارد مطمئناً با کاهش نرخ ارز قیمت این کالا نیز کاهش می‌یابد و می‌توان گفت از لحاظی انتظاری که مردم به دلیل شرایط اقتصادی نامناسب برای کاهش قیمت در بازار دارند، درست است.

او در نهایت گفت: با این حال که بعد از توافق قیمت‌ها کاهش می‌یابد، اما در حال حاضر نیز، قیمت‌ها در پایین‌ترین حالت ممکن هستند و برخی فروشندگان تنها برای حفظ اعتبار و پرداخت بدهی‌های خود، کالاهای موجود در مغازه‌های خود را با ضرر می‌فروشند و برای آنها مهم نیست برای پرداخت بدهی‌های خود چه مبلغی ضرر می‌دهند بلکه مهم آن است که بتوانند حساب خود را پرداخت کنند.

 

 

 

منبع: ایران جیب


» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا