اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 19356 مورخ:[1394-04-24 06:01:01]
 تولیدنسل جدید خودرو با قیمتی ارزان

تولیدنسل جدید خودرو با قیمتی ارزان

به زودی نسل جدیدی از خودروها با قیمتی ارزان، زمانی اندک و در کارخانه های کوچک تولید می شوند.

به گزارش مازنداصناف  یک شرکت متخصص در زمینه طراحی و تولید سیستمهای موتوری کم حجم در آمریکا در نظر دارد تا نگرشی جدید را در صنعت خودروسازی جهان ایجاد کند.

شرکت Local Motors که در آریزونای آمریکا قرار دارد در نظر دارد در سال آینده خودرویی ارزان که با استفاده از فناوری چاپ سه بعدی تولید می شود به دنیا معرفی کند.

این شرکت در سال آینده دو نسخه از خودرویی موسوم به Reload Redacted را با استفاده از این فناوری تولید خواهد کرد حال آنکه گفته می شود خبری از شیشه در آن نخواهد بود!

این خودرو از نوع خودروهای الکتریکی بوده و قیمتی درحدود ۱۸ تا ۳۰ هزار دلار خواهد داشت.

فلسفه فکری مهندسان این شرکت بر این اصل بنا شده که باید فرآیند طولانی و هزینه بر طراحی و تولید خودرو در کارخانجات بزرگ را متحول کرده و ساخت آن را در کارخانجات کوچک و با بهره گیری از فناوری های نوین دنبال کرد.

از این رو شرکت Local Motors در نظر دارد خودروهای چاپ سه بعدی متنوعی را در سالهای آتی و در تأسیساتی که تحت عنوان «کارخانجات فشرده» معرفی شده دنبال کند.

این شرکت از مدتی پیش همکاری گسترده ای را نیز با آزمایشگاه ملی Oak Ridge آمریکا آغاز کرده تا از تازه ترین دستاوردهای فناوری چاپ سه بعدی برای تولید ارزان قیمت خودروهای مدرن استفاده کند.

 

 

 

منبع: تراز

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا