اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 1932 مورخ:[1391-10-25 19:57:01]
صدا و سیما به مسائل فرهنگی بی توجه است
عضو خبرگان رهبری گفت:

صدا و سیما به مسائل فرهنگی بی توجه است

آیت الله معلمی گفت : مسائل فرهنگی و دینی در خانواده و جامعه حتی در صدا وسیما به کارگرفته نمی شود .

 

به گزارش نجبا/  آیت الله معلمی در حاشیه جلسه بررسی وضعیت طلاق وازدواج در فرمانداری بابل اظهارداشت: انقلاب اسلامی برای ما دست آوردهای بزرگی به ارمغان آورده است اما علی رغم همه موفقیت ها باید بپذیریم که در قضیه استحکام بخشی بنیان خانواده دچار مشکل هستیم.

وی افزود:  بسیاری از افرادی که زندگی مشترک آن ها به طلاق منجر می شود انگیزه اصلی طلاق را به درستی عنوان نمی کنند ،باید در این خصوص ریشه یابی شود.

معلمی بیان داشت: آنهایی که مهم ترین عامل طلاق رامسئله فرهنگی عنوان می کنند پس چرا قائمشهر به دلیل عقب ماندگی اقتصادی میزان طلاق در آن بسیار بالا است،این امر نشان می دهد مسائل اقتصادی بسیار در امر طلاق دخیل بوده اما به درستی عنوان نشده است.
 
وی با اشاره به اینکه باید راهکار عملی به دقت شناسایی و به کارگرفته شود تصریح کرد: باید علت درخواست طلاق را در زوجین بررسی کرد ،اشتغال مناسب شوهر میزان طلاق را بسیارکاهش می دهد.
 
امام جمعه قائمشهر با اشاره به اینکه دستگاه های قضائی باید دقت بیشتری داشته باشند گفت:در احکام اسلامی و الهی ما عنوان شده که دو داوری که از سوی زن و مرد برای داوری توسط دستگاه قضائی احضار می شوند باید قصد صلاح داشته باشند اما متاسفانه در دستگاه قضائی این مسئله بدون بررسی وتحقیق انجام شده و هر داوری که به نفع زن ومرد باشد شرکت می کنند.
 
این مسئول گفت:دستگاه های قضائی حوصله نصیحت ندارند باید دستگاه های اجرائی در اجرای حقوق الهی جدی تر عمل کنند تا جنایت در جامعه کاهش یابد.
 
معلمی بیان داشت: اگر حدود الهی برای سارقین،زورگویان و منکران اخلاقی اجرائی شود کسی جرات خلاف نخواهد داشت، باید در این زمینه راهکار اجرائی و عملی داده شود .
 
وی گفت: متاسفانه مردم امروزه در امر ازدواج به اندازه ماشین خریدن توجه و تحقیق ندارند،ما هنوز مرکزی برای حل مشکل ازدواج نداریم و مسائل فرهنگی و دینی در خانواده وجامعه حتی در صدا وسیما به کارگرفته نمی شود .
 
وی افزود:باید کارگروه قوی برای حل مشکل ازدواج و طلاق تشکیل شود و اساتید مجرب مشکل و وضعیت  شهرستانی که دارای آمار بالای طلاق است رصد کنند ،باید کار اساسی صورت گیرد وبرنامه ریزی دقیق انجام شود. / بلاغ

 

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا