اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 19279 مورخ:[1394-04-21 07:38:01]
حمایت منطقی از صنوف تولیدی سبب تقویت تولید داخلی می شود
عضو کمیسیون صنایع ومعادن مجلس

حمایت منطقی از صنوف تولیدی سبب تقویت تولید داخلی می شود

به گزارش مازنداصناف عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: اصناف بیش از ۵/۱۷ درصد از تولید ناخالص داخلی را به خود اختصاص داده اند؛ درحالی که توان و پتانسیل اصناف بیش از این است و در صورت حمایت منطقی از صنوف تولیدی می توان این سهم را به دو برابر افزایش داد.


سید محمد بیاتیان  افزود: در برنامه ریزی های اقتصادی درصدد جدا شدن از وابستگی به نفت هستیم و در این میان نقش بخش خصوصی مدنظر قرار خواهد گرفت که اصناف نیز از پتانسیل و ظرفیت بالایی برخوردارند.


وی ادامه داد: پایه و اساس اقتصاد کشور چه در شرایط تحریم و چه شرایط بعد از آن باید بر اساس سیاست های اصل ۴۴ قانون اساسی و حمایت از بخش خصوصی و کاهش تصدی گری دولت باشد .


بیاتیان افزود: بهبود مستمر فضای کسب و کار و تقویت ساختار رقابتی و رقابت‌پذیری بازارها و مشارکت و بهره‌گیری مناسب از ظرفیت نهادهای عمومی غیردولتی با ایفای نقش ملی و فراملی آنها در تحقق اقتصاد مقاومتی از رویکردهای اصلی برنامه ششم توسعه است.


وی تصریح کزد: بر اساس فرمایش مقام معظم رهبری و تاکید بر سیاست های اقتصادی برنامه ششم، تولید ملی و اتکا به بخش خصوصی مساله مهمی است که باید اجرایی شود و قطعأ از سرفصل های اصلی اقتصاد در برنامه ششم ، حمایت جدی از بخش خصوصی خواهد بود.

 

 

 

 

منبع: اصناف ایران

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا