اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 19218 مورخ:[1394-04-19 11:10:01]
 صادرات 47 هزار تنی محصولات کشاورزی از مازندران به خارج از کشور
رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران خبر داد

صادرات 47 هزار تنی محصولات کشاورزی از مازندران به خارج از کشور

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران، از صادرات 47 هزار تنی انواع محصولات کشاورزی از گمرکات استان به خارج از کشور طی سه ماه نخست امسال خبر داد.

به گزارش مازنداصناف دلاور حیدرپور اظهار کرد: در سه ماه نخست امسال 47 هزار تن انواع محصولات کشاورزی به ارزش 63 میلیون و 290 هزار دلار از گمرکات مازندران به کشورهای هدف صادر شده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 27.4 درصد از لحاظ وزنی و 22.8 درصد از لحاظ ارزشی رشد داشته است.

وی افزود: در فرآورده‌های لبنی و سایر محصولات افزایش و در کیوی و گل و گیاه کاهش صادرات داشته‌ایم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران، عدم برقراری تعرفه‌های ترجیحی با برخی از کشورهای هدف، ورود رقبای جدید به کشورهای CIS، داشتن بازار مناسب در داخل، خروج محصولات صادراتی استان از سایر گمرکات کشور و ورود صادرکنندگان سایر استان‌های کشور برای خرید محصولات صادراتی و حمل به استان‌های خود را از دلایل کاهش صادرات به کشورهای هدف دانست.

حیدرپور تصریح کرد: تنوع و کیفیت بسته‌بندی مناسب محصولات کشاورزی،افزایش سطح مهارت و تخصص صادرکنندگان محصولات کشاورزی، بالا بودن کیفیت مطلوب محصولات کشاورزی، وجود مشترکات فرهنگی، تاریخی و مذهبی با بعضی از کشورهای همسایه و تعدادی از کشورهای CIS و اعزام و پذیرش هیئت‌های تجاری، بازاریابی برای تقویت روابط تجاری با کشورهای هدف از عمده دلایل افزایش صادرات محصولات کشاورزی مازندران بوده‌ است.

وی، عمده محصولات کشاورزی صادر شده در سه ماه نخست امسال را فرآورده‌های لبنی، کیوی، گل و گیاه و سایر محصولات کشاورزی (پیاز، سیب‌زمینی، هندوانه و گوجه‌فرنگی) اشاره کرد و افزود: این محصولات به کشورهای عراق، ترکمنستان، قزاقستان، افغانستان و فدراسیون روسیه ارسال شده‌ است.


فارس

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا