اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 19201 مورخ:[1394-04-18 11:42:01]
کشورهای بریکس دلار را از معاملات حذف می‌کنند

کشورهای بریکس دلار را از معاملات حذف می‌کنند

رئیس دومین بانک بزرگ روسی از تصمیم کشورهای بریکس برای حذف دلار در نشست دو روزه خبر داد.

به گزارش مازنداصناف، رئیس بانک VTB گفت: کشورهای بریکس استفاده از ارزهای ملی را به جای دلار در معاملات تجاری خود به زودی آغاز خواهند کرد.

وی افزود: توافق دوجانبه به زودی آغاز می‌شود و این کشورها دلار را از معاملات خود حذف خواهند کرد.

 دومین بانک بزرگ روسی اعلام کرد که علاقه فزاینده کشورها را برای توافق‌ انجام معاملات تجاری با ارز‌های ملی می‌بینیم. 40 تا 50 درصد توافق‌های دوجانبه بین کشورهای بریکس برای انجام معاملات با ارز جاری قابل اجراست.

آندری کستین همچنین گفت: یوان چین به عنوان ارز اصلی می‌تواند در توافق‌های بریکس به کار گرفته شود همچنین ارز روبل روسیه هم برای جایگزینی به جای دلار قابل  اجراست.

کستین گفت: نشست بریکس روابط بین چین و روسیه را ارتقا خواهد بخشید، چین اقتصاد بزرگی بین کشورهای بریکس است و پروژه‌های دوجانبه مانند جاده ابریشم همکاری‌های دو کشور را بسیار افزایش خواهد داد.

همچنین رئیس VTB از افزایش موجود صندوق بریکس به 100 میلیارد دلار خبر داد و آن را در اقتصاد کشورهای عضو بسیار مؤثر خواند.

بر اساس این گزارش رئیس جمهور کشورمان با دعوت رسمی ولادیمیرپوتین به عنوان مهمان ویژه اجلاس مشترک سران کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای و گروه بریکس به روسیه سفر کرده است و شب گذشته وارد شهر بوفا پایتخت جمهوری باشقیرستان روسیه شد. قرار است در این اجلاس رئیس جمهور کشورمان ضمن سخنرانی با تعدادی از سران این کشورها دیدار داشته باشد.

کشورهای برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی عضو بریکس به عنوان اقتصادی‌های نوظهور نیمی از جمعیت جهان و 28 درصد اقتصاد دنیا را دارند.

در نشست سران گروه بریکس و سازمان همکاری شانگهای در اوفا، علاوه بر روحانی رییس جمهوری ایران، سران کشورهای روسیه، چین، هند، برزیل، آفریقای جنوبی، قزاقستان، پاکستان، بلاروس، مغولستان، تاجیکستان، ازبکستان و ارمنستان حضور خواهند داشت.

شهر اوفا در روسیه روزهای پنج شنبه و جمعه 18 و 19 تیر ماه جاری میزبان سران کشورهای عضو سازمان همکاری‌های شانگهای بریکس و اوراسیاست.

 

 

 

 

منبع: ایران جیب


» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا