اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 19176 مورخ:[1394-04-16 17:59:01]
جلوگیری از اعطای امتیاز به افراد خاص برای واردات اقلام مازاد بر تولید داخلی
نماینده تنکابن، رامسر و عباس‌آباد در مجلس تأکید کرد

جلوگیری از اعطای امتیاز به افراد خاص برای واردات اقلام مازاد بر تولید داخلی

نماینده مردم تنکابن، رامسر و عباس‌آباد در مجلس شورای اسلامی گفت: باید جلوی دست‌های پنهان که قصد ضربه زدن به تولید داخلی دارند را بگیریم و اگر وارداتی هم داریم، باید قانونی و به‌اندازه نیاز جامعه باشد.

به گزارش مازنداصناف  شمس‌الله شریعت‌نژاد با اشاره به تاکید مکرر رهبری درباره اقتصاد مقاومتی و تبعیت و توجه ویژه همه نهادها و ارگان‌های نظام به این موضوع، اظهار کرد: رهبر فرزانه انقلاب به روشنی نظر خود را در مورد اقتصاد مقاومتی بارها و بارها بیان و اهمیت نقش به‌کارگیری اقتصاد مقاومتی در کشور برای رسیدن به خودکفایی روشن کردند ولی متاسفانه آنچه در کشور مشاهده می‌شود چیزی جز این است.

وی افزود: کشاورزان و باغداران ما هر روز دلسردتر از دیروز به شغل کشاورزی ادامه می‌دهند زیرا که جز ضرر و خستگی جسمی و روحی چیزی برایشان ندارد، از همین رو است که جوانان هیچ علاقه‌ای برای ادامه شغل پدران‌شان ندارند.

نماینده مردم تنکابن، رامسر و عباس‌آباد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: من نمی‌دانم این میوه‌های گران‌قیمت خارجی را برای چه وارد می‌کنند در حالی که در کشور ما میوه‌های بهتر از آنها، تولید و عرضه می‌شود.

شریعت‌نژاد واردات بی‌رویه و بیشتر از نیاز مردم را نگران‌کننده خواند و یادآور شد: شایسته نیست که کشاورز ما در گرما و سرما برای کشت و تولید برنج زحمت بکشد و زمانی که باید سودی به‌دست آورد، هجوم برنج‌های وارداتی و غالباً نامرغوب، تیشه به ریشه برنج ایرانی بزند.

وی ادامه داد: همه مسئولان کشور بر این عقیده‌اند که باید جلوی قاچاق در کشور گرفته شود، حال سؤالم این است که جلوی ورود بی‌رویه میوه‌ها و برنج‌ها را چه ارگانی باید بگیرد که تاکنون نگرفته است.

نماینده مردم تنکابن، رامسر و عباس‌آباد در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: باید جلوی دست‌های پنهان که قصد ضربه زدن به تولید داخلی دارند را بگیریم و اگر وارداتی هم داریم، باید قانونی و به‌اندازه نیاز جامعه باشد نه اینکه انبارها و سردخانه‌های‌مان را برای چند سال پر کنیم در حالی که محصول تولید داخلی ما روی دست کشاورزان با قیمت‌هایی نازل مانده است.

شریعت‌نژاد اعطای امتیاز به افراد خاص را برای واردات اقلام مختلف و مازاد بر تولید داخلی را نادرست دانست و خاطرنشان کرد: باید دست پینه‌بسته کشاورزان و باغداران خود را ببوسیم که هنوز هم در باغات و مزارع خود با پشتکار برای تولید محصول مرغوب تلاش می‌کنند.

 

 

 

 

منبع: فارس

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا