اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 19126 مورخ:[1394-04-15 04:31:01]
 بخش تولید مازندران نیازمند حمایت است
رئیس اتاق بازرگانی مازندران:

بخش تولید مازندران نیازمند حمایت است

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع معادن و کشاورزی مازندران گفت: بخش تولید مازندران نیازمند حمایت مسئولان استانی است.

به گزارش مازنداصناف عبدالله مهاجر در نشست شورای گفت‌و‌گوی دولت و بخش خصوصی مازندران که در محل استاندار برگزار شد، اظهار کرد: شورای گفت‌و‌گو برنامه دولت برای رفع مشکلات بخش تولید است.

وی با اشاره به اینکه مشکلات بخش تولید باید در چارچوب قانون و منطق حل شود، افزود: براساس قانون مصرف‌کننده موظف به پرداخت ارزش افزوده است. طبق قانون تولیدکننده موظف به پرداخت ارزش افزوده نیست.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع معادن و کشاورزی مازندران اضافه کرد: دولت بخش‌نامه‌ای را برای حمایت از بخش خصوصی صادر کرد و انتظار ما حمایت مدیران از تولیدکننده‌های در استان است.

مهاجر با بیان اینکه مشکل اصلی واحدهای تولیدی مازندران سرمایه در گردش است، گفت: بانک‌ها در این خصوص واحدهای تولیدی را مورد حمایت قرار دهند.

وی با اشاره به اینکه بخش خصوصی و خدمات در این موقعیت اقتصادی نامناسب با جان‌کندن خود را اداره می‌کنند، افزود: نگاه حمایتی مسئولان به بخش خصوصی سبب رفع مشکلات بخش تولید در مازندران می‌شود.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع معادن و کشاورزی مازندران اظهار کرد: طبق تصویب دولت واحدهای تولیدی ورشکسته مشمول سرمایه در گردش می‌شوند که این طرح حمایتی بانک‌ها در مازندران باید اجرا شود.

این مسئول به مشکلات بیمه‌ای کارگاه‌های تولیدی و دغدغه‌های کارفرمایان در این حوزه اشاره کرد و بیان داشت: براساس شورای عالی کار 110 هزار تومان برای معیشت کارگران در نظر گرفته شد که این رقم فشار مالی زیادی به کارفرمایان وارد می‌کند.

مهاجر به تقسیط حق بیمه تامین اجتماعی کارگاه‌های تولیدی اشاره کرد و گفت: بسیاری از پیمانکاران مطالبات دولتی دارند که هنوز به آن نرسیدند در حالی که تامین اجتماعی برای دریافت حق خود از این واحدهای تولیدی و خدماتی کوتاه نمی‌آید که لازم است در این جلسات مشکلاتی از این دست بررسی شود.


فارس

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا