اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 19123 مورخ:[1394-04-15 03:23:01]
سرمایه گذاری هزار میلیارد تومانی ایمیدرو در حوزه فولاد و کک مازندران/صدور بزرگ‌ترین سرمایه‌گذاری حوزه مادر مازندران
اختصاصی/رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران در آیین نکوداشت روز ملی صنعت و معدن مطرح کرد

سرمایه گذاری هزار میلیارد تومانی ایمیدرو در حوزه فولاد و کک مازندران/صدور بزرگ‌ترین سرمایه‌گذاری حوزه مادر مازندران

 رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران با اشاره به روند افزایشی رشد اقتصادی کشور در بخش صنعت، گفت: ایمیدرو بیش از هزار میلیارد تومان طرح در حوزه فولاد و کک مازندران سرمایه‌گذاری خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار مازنداصناف محمد محمدپور عمران در آیین نکوداشت روز ملی صنعت و معدن مازندران در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان، اظهار داشت: رشد منفی هشت درصد اقتصادی در سال گذشته به سه درصد رسیده ‌و در همه حوزه‌ها این سهم تفکیک شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران با اشاره به اینکه سال گذشته حدود 500 میلیارد تومان طرح به ‌بهره داری رسیده را به اتمام رساندیم، تصریح کرد: این شاخص رشد حدود 30 درصدی در حوزه اشتغال داشته است.

محمدپور با بیان اینکه صنعتگران با شرایط سخت توانستند کشور را به رشد اقتصادی برسانند، افزود: در حوزه معدن نیز توانستیم رشد مناسبی داشته باشیم و پهنه‌های معدنی استان را به بخش خصوصی واگذار کردیم تا شاهد رشد توسعه معدنی استان باشیم.

وی با اعلام اینکه امکان ثبت الکترونیکی معادن و ساماندهی معادن در رودخانه، کوه‌ها و اراضی کشاورزی استان صورت گرفته است، افزود: ایمیدرو بیش از هزار میلیارد تومان طرح در حوزه فولاد و کک مازندران سرمایه‌گذاری خواهد کرد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران با اشاره به صدور بزرگ‌ترین سرمایه‌گذاری حوزه مادر استان، گفت: این سرمایه‌گذاری در حوزه تولید شمش در شهرستان میاندورود است.

وی از وجود 500 طرح بالای 60 درصد در حوزه صنعت و معدن استان، افزود: با هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری دراین بخش می‌توانیم بیش از 16 هزار شغل در مازندران ایجاد کنیم.

محمدپور در پایان با بیان اینکه تجارت خارجی حوزه صنعت و معدن در کشورهای سی.آی.اس محقق می‌شود، گفت: کشتی کانتینری یخچال دار در منطقه امیرآباد فعال شده و دریای مازندران به عنوان دریای سبز برای صادرات محصولات مازندران به کشورهای سی.آی.اس تبدیل شده است.گفتنی است این مراسم که با حضور استاندار، رئیس کل دادگستری استان و اعضای شورای قضایی، شورای گفت‌وگوی دولت، بخش خصوصی و مسئولان استانی همراه بود؛ از حدود 50 فعال صنعتی و معدنی مازندران تجلیل شد.

 

انتهای پیام/

حسن قربانزاده ساروی

» برچسب ها : , سرمایه گذاری , هزار , میلیارد , تومانی , ایمیدرو , حوزه , فولاد , کک , مازندران , سرمایه گذاری , هزار , میلیارد , تومانی , ایمیدرو , حوزه , فولاد , کک , مازندرانمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا