اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 19081 مورخ:[1394-04-13 12:50:01]
رکود در بازار مرغ و کاهش قیمت

رکود در بازار مرغ و کاهش قیمت

رییس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی قیمت هر کیلوگرم مرغ در خرده‌فروشی را ۵۸۰۰ تومان عنوان کرد و گفت:‌ به طور کلی مردم تمایل کمی نسبت به خرید مرغ در ماه مبارک رمضان امسال داشتند و بازار راکد است.

به گزارش مازنداصناف، مهدی یوسف‌خانی با بیان اینکه قیمت هر کیلوگرم مرغ در کشتارگاه ۵۲۰۰ تومان است، اظهار کرد: معمولا قیمت مرغ در اوایل هفته نسبت به اواسط هفته کمی بالاتر و در اواسط هفته حدود ۱۰۰ تا ۲۰۰ تومان کاهش می‌یابد.

وی با بیان اینکه بازار راکد تا چند روز باقی مانده به عید فطر ادامه خواهد داشت، گفت:‌ تقریبا در روزهای پایانی ماه رمضان قیمت‌ها حدود ۳۰۰ تومان افزایش خواهد داشت و تازه به روال قبل از ماه مبارک رمضان برمی‌گردد.ضرورت صادرات مرغ برای جلوگیری از زیان مرغداران


یوسف‌خانی با بیان اینکه در ماه رمضان امسال برخلاف سال‌های قبل با کاهش تقاضا روبرو بودیم، تاکید کرد: برای جبران زیان مرغداران باید صادرات مرغ جزو برنامه‌های اصلی قرار گیرد، چون صادارت مرغ نداریم. در حال حاضر ۱۱۰ میلیون قطعه جوجه‌ریزی انجام شده که حدود ۳۰ میلیون آن مازاد بر نیاز است که بهتر است صادر شود تا از زیان مرغداران جلوگیری شود.

رییس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی در عین حال بیان کرد: البته راهکار غیر منطقی نیز در این زمینه وجود دارد و آن این است که به مرغداران بگوییم کمتر تولید کنند و پنج دوره جوجه ریزی در سال را به سه دوره کاهش دهند که این تصمیم نتایج منفی از جمله بیکاری، کمبود اشتغال یا دیگر موارد را در پی خواهد داشت، چون باید از سرمایه های موجود و امکانات استفاده بهینه شود و برای بازار فروش نیز تدبیری اندیشید.

وی با بیان اینکه بخشی از کاهش تقاضا برای خرید مرغ شایعات مطرح شدن درباره بیماری آنفلوآنزاست، گفت: این شایعه حل و فصل شد و در حال حاضر تمام مجوزهای مرغ های مازندران آزاد شده و مرغ‌ها بارگیری می‌شوند ولی به طور کلی مردم تمایل کمی نسبت به خرید مرغ در ایام ماه مبارک رمضان امسال داشتند و بازار راکد است.

 

 

 

منبع: تراز

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا