اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 19072 مورخ:[1394-04-12 22:20:01]
 سیاست انقباضی بانکها به صنعت مازندران فشار آورده است
رئیس سازمان صنعت و معدن مازندران:

سیاست انقباضی بانکها به صنعت مازندران فشار آورده است

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران با بیان اینکه سود بالای بانکی به ضرر تولید است گفت: سیاست انقباضی بانکها بر تولید فشار آورده است.

به گزارش مازنداصناف محمد محمدپور عمران در مراسم افتتاح واحد تولیدی آریا لمین در شهرک صنعتی محمودآباد با اعلام اینکه چاره ای جز صنعتی شدن نداریم اظهار داشت: کشاورزی هرگز نمی تواند محور توسعه باشد زیرا سهم کشاورزی درتمام دنیا کمتر از صنعت است.

وی با بررسی تاثیر تحریمها بر صنعت اظهار داشت: از یک سو تحریمهای ناعادلانه و یک جانبه قدرتهای زورگو نسبت به صنعت بوده و دشمن صنعت ما را تحریم کرد و ما هم نرخ ارز را به گونه ای قرار داده ایم که صنعت بیشتر تحت فشار قرار گرفت.

وی با بیان اینکه سیاستهای انقباضی بانکها فشار دیگری بود بر صنعت بود گفت: هدفمندی یارانه ها فشار دیگری برپیکر صنعت بود.

محمدپوربا بیان اینکه اولین و مهمترین مشکل صنعت استان در حوزه بانکی است گفت: ما بانکهای تخصصی خوبی داریم که وارد میدان شدند اما صنعت ما حمایت عملی می خواهد و بانکها سخت مشارکت می کنند و هیچ بانکی برای ایجاد سرمایه جدید و ایجاد کارخانه پا پیش نمی گذارد، درحالیکه درکنار آورده متقاضی بانکها نیز باید حمایت عملی کنند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران نیز با بیان اینکه واحدهای تولیدی نیازمند سرمایه در گردش هستند گفت: مدیران عامل بانکهای استان دغدغه صنعت دارند، ولی سود ۲۸ یا۳۰ درصد راهکار حمایتی نیست و بخشنامه بانک مرکزی روی زمین مانده است.

وی با عنوان اینکه سود۱۲ درصد به ۲۴ درصد تبدیل شد و این خلاف شرع است گفت: جریمه چه معنایی دارد و در شان نظام مقدس جمهوری اسلامی نیست و بانکها در حال طغیان هستند و اینکه بانکها بگویند من بخشنامه یا قانون مجلس راقبول ندارم پذیرفتنی نیست.

محمدپوربا انتقاد از تثبیت نرخ ارز گفت: تثبیت نرخ ارز را قبول ندارم و نرخ ارز باید براثر عرضه و تقاضا تعیین شود.

مهر

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا