اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 1904 مورخ:[1391-10-20 19:55:01]
 48 زائر ایرانی ربوده شده در سوریه آزاد شدند
سفارت ایران در دمشق تائید کرد:

48 زائر ایرانی ربوده شده در سوریه آزاد شدند

یک مسئول در دفتر سفیر ایران در دمشق اعلام کرد که 48 زائر ایرانی که گروگان گرفته شده بودند، صبح امروز آزاد شدند ولی زمان انتقال آنها به ایران هنوز اعلام نشده است.


به گزارش نجبا و به نقل از بلاغ،با پیگیری و تلاش‌های شبانه‌روزی مسؤولان و مقامات دستگاه‌های مربوط ایرانی و سوری، 48 زائر ایرانی ربوده شده آزاد شدند.

یک مقام مسئول در دفتر سفیر ایران در دمشق، با تایید این خبر گفت: 48 زائر ایرانی که در دیماه سال گذشته در دمشق ربوده شدند، امروز آزاد شدند و به زودی به ایران باز می‌گردند اما زمان و تاریخ دقیق آن مشخص نیست.

11 دیماه سال گذشته بود که تروریست‌های مسلح حدود ساعت 11 صبح روز شنبه (به وقت محلی) با حمله به یک اتوبوس حامل زائران ایرانی، همه 48 سرنشین آن را ربودند.

این گروه از زائران ایرانی قبل از عزیمت به فرودگاه، قصد داشتند تا برای زیارت خداحافظی راهی مرقد مطهر حضرت زینب (س) در حومه شهر دمشق شوند که در جاده فرودگاه ربوده شدند.

در طول مدت خبرهای ضد و نقیض فراوانی از سوی ربایندگان منتشر شده بود ولی همه 48 زائر در سلامت کامل هستند و به زودی به ایران باز می‌گردند.

مسئولان ایرانی در کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی، معاونت عربی و آفریقایی وزارت امور خارجه و سفارت جمهوری اسلامی ایران در دمشق نیز در گذشته نوید آزادی این زائران ربوده شده را داده بودند.

 

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا