اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 19028 مورخ:[1394-04-11 19:15:01]
 افزایش 2 برابری کالاهای صادراتی مازندران
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران خبر داد

افزایش 2 برابری کالاهای صادراتی مازندران

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران از افزایش کالاهای صادراتی این استان از 500 میلیارد تومان به یک‌میلیارد تومان خبر داد.

به گزارش مازنداصناف محمد محمدپورعمران در دهمین جشنواره استانی امتنان از کارآفرینان برتر مازندران با بیان اینکه با توجه به منویات مقام معظم رهبری باید در توسعه نیز هم‌دلی پیشه کرد، افزود: باید از طریق تولید و خدمات برای اشتغال و رفاه جامعه با تقویت افکار توسعه اقتصادی به ویژه تولید، پیش‌‌قدم بود.

وی با بیان اینکه امروزه کشورهای توسعه‌یافته به‌ دنبال نوعی از صنعت هستند تا به پیشرفت‌های بالایی دست‌یابند، اظهار کرد: برای رسیدن به توسعه باید توسعه صنعت کشاورزی را مدنظر و بخش خصوصی را میدان‌دار توسعه قرار داد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران با اشاره به اینکه در این جهت‌گیری، ثبات شکل گرفته و جلوی نوسانات ارزی گرفته شده است، ادامه داد: همچنین بخش خصوصی ارتقاء یافته به گونه‌ای که در دو سال اخیر کارآفرینی پایه‌گذاری شده است.

محمدپورعمران، جهت‌گیری دیگر صحیح در این زمینه را رانت‌زدایی بیان کرد و گفت: توسعه صادرات به عنوان یک روش موثر در حال انجام است.

وی ضمن اعلام اینکه اصلاح نظام بانکی از افراط به تفریط رسیده و واردات و جلوگیری از قاچاق کالا دو جهت‌گیری انجام نشده در کشور است، از تشکیل کارگروه تسریع و ابلاغ تشکیل کمیته‌ها در شهرستان به منظور رفع و رسیدگی مشکلات اقتصادی واحدهای تولیدی در مازندران خبر داد و گفت: هم‌اکنون با 500 میلیارد تومان اعتبار، تمام طرح‌های مصوبه‌ای بخش‌های صنعتی و تولیدی افتتاح و به بهره‌برداری رسیده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران در پایان خاطرنشان کرد: در بخش صادرات سعی شده است از 500 میلیون دلار به یک میلیارد دلار درآمد صادراتی دست یابیم.

 در پایان این جشنواره به 15 نفر از کارآفرینان برتر استان مازندران با اهدای تندیس و جوایز تجلیل شد.

 

فارس

» برچسب ها : , افزایش , 2 برابری , کالاهای , صادراتی , مازندران , دکتر , محمدپور , افزایش , 2 برابری , کالاهای , صادراتی , مازندران , دکتر , محمدپورمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا