اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 18949 مورخ:[1394-04-08 06:57:01]
 افزایش قیمت لبنیات تا پایان ماه رمضان منتفی شد

افزایش قیمت لبنیات تا پایان ماه رمضان منتفی شد

نائب رئیس انجمن صنایع لبنی با بیان اینکه ابلاغیه افزایش قیمت لبنیات هنوز به دست آنها نرسیده است، گفت: در صورت ابلاغ نهایی افزایش ۱۰درصدی قیمت لبنیات، این افزایش قیمت تا پایان ماه مبارک رمضان اعمال نخواهد شد.

به گزارش مازنداصناف، محمد فرید اظهار کرد: برای رعایت حال روزه داران با ابلاغ قیمت‌های جدید فرآورد‌ه‌های لبنی نرخ این محصول تا پایان ماه مبارک رمضان افزایش نخواهد یافت.

وی خاطرنشان کرد: صنایع لبنی موافق افزایش قیمت لبنیات نیستند زیرا افزایش قیمت لبنیات با مصرف این محصول رابطه معکوس دارد و در نهایت باعث کاهش فروش و درآمد تولید کنندگان این بخش خواهد بود.

نائب رئیس انجمن صنایع لبنی، ادامه داد: افزایش نرخ شیر خام و سایر هزینه‌های تحمیلی به صنایع، هزینه تولید این محصول را افزایش می‌دهد که متعاقب آن منجر به افزایش قیمت تمام شده فرآورده‌های لبنی می‌شود اما این امر در نهایت به‌نفع تولید کننده نخواهد بود.

وی اظهار داشت: برای جلوگیری از افزایش قیمت لبنیات راه‌حل‌های مختلفی به دولت ارائه شد اما مورد استقبال آنها قرار‌ نگرفت.

وی در پایان گفت: سالانه ۵.۳ میلیون تن شیر خام جذب کارخانه‌های لبنی می‌شود که حدود ۱۰ درصد این میزان در قالب انواع فرآورده‌های لبنی به خارج صادر می‌شود.

گفتنی است که محمد رضا نعمت‌زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت در نشست امروز خود با خبرنگاران به‌مناسبت روز صنعت در رابطه با دلایل موافقت با افزایش ۱۰درصدی نرخ لبنیات به تسنیم گفت: براساس مصوبه سال گذشته ستاد تنظیم بازار باید شیر با قیمت ۱۴۴۰ تومان به فروش می‌رسید و مابه‌التفاوت قیمت آن که قبلاً ۱۳۳۰ تومان بوده از سوی دولت پرداخت می‌شد. بر همین اساس قرار شد ماهانه ۷۵ میلیارد تومان به دامداران یارانه شیر پرداخت گردد اما فقط ۳ ماه این مبلغ پرداخت شد.

نعمت‌زاده اضافه کرد: دولت در سال جاری به این نتیجه رسید که نمی‌تواند یارانه شیر را پرداخت کند، به همین منظور افزایش ۱۰درصدی ۳ قلم کالای لبنی از جمله شیر، ماست و پنیر را تصویب نمود.

 

 

 

منبع: تراز

» برچسب ها :



مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا