اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 18806 مورخ:[1394-03-31 19:18:01]
برخورد قانونی و جدی با گران‌فروشان در نوشهر
فرماندار نوشهر خبر داد

برخورد قانونی و جدی با گران‌فروشان در نوشهر

فرماندار نوشهر درباره پدیده گرانی و گران‌فروشی در شهرستان نوشهر، اظهار کرد: با گران‌فروشان برخورد قانونی و جدی می‌شود و دستگاه‌های نظارتی در این‌ باره با جدیت بالایی بر بازار نظارت دقیقی دارند.

به گزارش مازنداصناف محمدعلی قمی‌اویلی  با اشاره به اینکه شهرستان نوشهر در حوزه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و ... در راستای برنامه‌های اولویت‌بندی‌شده و صورت‌گرفته‌شده حرکت می‌کند، گفت: دستگاه‌های اداری شهرستان تحت نظارت فرمانداری و در کنار آن خود فرمانداری وارد عمل می‌شوند.

وی با تاکید بر اینکه باید روحیه امید و نشاط در جامعه همواره تقویت شود، تصریح کرد:‌ ایجاد نشاط و بازگو کردن خدمات دولت یازدهم در حوزه مختلف اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و ... را به بخشداران اعلام کردیم و نیز در راستای رفع مشکلات روستاها در ایام ماه مبارک رمضان به‌طور مشترک مشکلات روستاها را به‌صورت تجمیع سه روستا در یک مسجد با حضور مسئولان شهرستانی مورد بررسی قرار می‌گیرند و برای رفع آن تصمیم‌گیری می‌شود.

فرماندار نوشهر به برنامه‌های عمرانی در شهرستان نوشهر پرداخت و خاطرنشان کرد: پیگیری پروژه‌های نیمه‌تمام در اولویت قرار دارد، به‌طوری که بخشی به مطالبات مردمی تبدیل شده است.

وی ادامه داد: مهم‌ترین پروژه در حوزه ارزی و ریالی، نیروگاه زباله‌سوز نوشهر است که بخشی از ماشین‌آلات و تجهیزات آن وارد شهرستان نوشهر شده است که تلاش‌ها و زحمات نماینده مردم نوشهر در مجلس شورای اسلامی، استاندار مازندران و معاونت عمرانی استانداری، سازمان برنامه و بودجه مازندران، شورای شهر و شهرداری جای قدردانی دارد.

فرماندار نوشهر بیان کرد: همچنین پروژه‌های راه‌سازی در مناطق روستایی «بین و برکن» یک هماهنگی بین دستگاه‌‌های مربوطه را می‌طلبید که این موضوع هم انجام شد و آسفالت معابر و جاده‌های تعدادی دیگر از روستاها در بخش کجور و بخش مرکزی نوشهر هم در حال انجام است.

این مسئول درباره پدیده گرانی و گران‌فروشی در شهرستان نوشهر، اظهار کرد: با گران‌فروشان برخورد قانونی و جدی می‌شود و دستگاه‌های نظارتی دراین‌باره با جدیت بالایی بر بازار نظارت دقیقی دارند.

قمی‌اویلی تاکید کرد: باید بین عرضه و تقاضا یک توازن و تعادل مناسبی برقرار شود تا جو روانی جامعه دچار مشکل نشود که اقدامات مورد نیاز انجام شد و در حال عملیاتی شدن است.

وی همچنین بر ضرورت حفظ حرمت ماه رمضان در سطح شهرستان و سواحل دریا تاکید کرد و افزود: در آستانه برگزاری نماز جمعه در صلاح‌الدین‌کلای نوشهر در بخش مرکزی این شهرستان قرار داریم که این امر موجبات ایجاد برکات فراوانی برای مردم منطقه دارد و در زمینه‌های مختلفی شاهد ارتقاء و توسعه و پیشرفت هستیم.

فرماندار نوشهر با بیان اینکه به‌جای اقدامات سلبی در طرح دریا باید به اقدامات ایجابی و فرهنگ‌سازی در این محیط‌ها روی آورده شود، تصریح کرد:‌ گردشگری اسلامی منافاتی با دین‌داری ندارد و بنابراین باید اقداماتی در طرح‌های دریا صورت گیرد تا همگان با حفظ حرمت ایام ماه مبارک رمضان بتوانند از فضاهای گردشگری دریا بهره‌مند شوند.

این مسئول اضافه کرد: یکی از شئونات جامعه اسلامی ما، افطاری دادن است و مدیران طرح‌ها باید در حد توان و در قالب یک بسته ساده نسبت به افطاری دادن به مسافران و گردشگران در ورودی طرح‌ها اقدام کند و این کار علاوه بر سنت حسنه افطاری دادن، به فرهنگ‌سازی در طرح‌های دریا کمک بسیار مهمی می‌کند.

قمی‌اویلی در ادامه با تاکید بر اینکه حرمت‌شکنی در ماه مبارک رمضان از سوی هر فردی تخلف و حرام محسوب می‌شود، اظهار کرد: فرهنگ‌سازی برای هفته اکرام در طرح‌های دریا مورد توجه ویژه مدیران این مناطق قرار گیرد و برنامه‌ریزی‌های مناسبی تدارک دیده شود.

وی ادامه داد: همچنین به‌منظور آگاهی‌بخشی بیشتر درباره زندگی اسلامی و برکات آن از واعظان مساجد درخواست شد تا از فرصت ارزشمند ماه مبارک رمضان نسبت به این موضوع در مساجد و تکایا روشن‌گری بیشتری داشته باشند.

فرماندار نوشهر در بخش دیگری از صحبت‌های خود تاکید کرد: از هرگونه اقدامی که موجب یأس و سیاه‌نمایی درباره نظام می‌شود باید پرهیز شود و در راستای وحدت و هم‌دلی حرکت شود و این هم‌دلی و وحدت داخلی یکی از پشتوانه‌های قوی برای دیپلمات‌های ما در عرصه بین‌المللی و مذاکرات هسته‌ای است.

این مسئول، حوزه سلامت را یکی از دغدغه‌های مردم برای امورات درمانی برشمرد و بیان کرد: همه می‌دانیم که دولت یازدهم اقدام بسیار ارزشمند و ماندگاری را انجام داده است و دغدغه‌ها در این زمینه برطرف شد و در همین راستا نیز کلنگ احداث ساختمان بیمه سلامت نوشهر پس از ماه رمضان به زمین زده می‌شود.

قمی‌اویلی ادامه داد: پروژه گازرسانی به بخش کجور نیز به‌عنوان یکی از افتخارات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران برای توجه به مناطق محروم پس از عید فطر در بخش کجور به زمین زده می‌شود که در مجموع همه این پروژه‌ها به توسعه و آبادانی و رفاه مردم ختم می‌شود.

وی اظهار کرد: توانمندسازی‌ روستاها با استفاده از ظرفیت‌های همان منطقه یکی دیگر از برنامه‌هایی است که برای عمران و آبادانی و توسعه روستاها مدنظر است و در این باره قرار است تعاونی‌هایی با ظرفیت 200 نفر در روستاها تشکیل شود.

فرماندار نوشهر در پایان درباره آخرین وضعیت فعالیت معدن شن و ماسه در منطقه دشت نظیر کجور گفت: این کارخانه از طریق دستگاه قضایی تعطیل شد تا تصمیمات قانونی درباره تخلفات آن گرفته شود و البته متناسب با شرایط منابع طبیعی و محیط‌زیست کجور باید زمینه‌های تامین مصالح مورد نیاز بخش کجور هم فراهم شود.


فارس

» برچسب ها : , برخورد , قانونی , جدی , گران‌فروشان , نوشهر , برخورد , قانونی , جدی , گران‌فروشان , نوشهرمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا