اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 18803 مورخ:[1394-03-31 15:44:01]
جلوگیری از فروش مرغ زنده در بازار/رودخانه‎های چالوس هنوز منتظر لایروبی هستند

جلوگیری از فروش مرغ زنده در بازار/رودخانه‎های چالوس هنوز منتظر لایروبی هستند

فرماندار چالوس گفت: تمام دستگاه‌ها مربوطه باید مراقب باشند که به هیچ عنوان مرغ زنده چه در بازار و چه توسط دست‌فروشان دوره‌گرد خرید و فروش نشود.

به گزارش مازنداصناف محمدناصر زندی در جلسه ستاد مدیریت بحران چالوس با اشاره به فوت یکی از اهالی شهر هچیرود در اثر بیماری مشکوک به تب کنگو اظهار کرد: در چنین مواردی مسأله سلامتی و جان افراد در میان است و لازم است همه دستگاه‌ها اقدامات جدی را در این زمینه انجام دهند.

وی با بیان اینکه با هرگونه ذبح غیرقانونی دام باید برخورد قانونی صورت گیرد، افزود: شرایط پیش رو با وضعیت عادی متفاوت است و باید با هر مورد مشکوکی قاطعیت به خرج داد.

فرماندار چالوس ادامه داد: با توجه به اینکه بیماری در حال حاضر تحت کنترل است، نباید مردم را نگران کرد بلکه کافیست فقط مراقبت های اولیه انجام شود، مردم از مراکز مناسب خرید کنند و شرایط نگهداری گوشت و فرآورده‌های دامی نیز به درستی انجام شود.

این مسئول تأکید کرد: با توجه به فوت فرد بیمار نباید خانواده آن مرحوم مورد اذیت و آزار قرار گیرند، متأسفانه افرادی از روی ناآگاهی در فضای مجازی به مسائل بعد از این حادثه دامن زدند که کاری پسندیده نیست.

زندی به مسائل مطرح شده از سوی خانواده فرد متوفی در مورد سهل‌انگاری دستگاه‌های مرتبط اشاره کرد و گفت: در حال بررسی هستیم و اگر نقصی وجود داشته باشد مطمئناً پیگیری لازم را انجام می‌دهیم.

وی با اشاره به به شیوع آنفلوآنزای حاد پرندگان در مناطقی از شرق مازندران تصریح کرد: تمام دستگاه‌ها مربوطه باید مراقب باشند که به هیچ عنوان مرغ زنده چه در بازار و چه توسط دست‌فروشان دوره‌گرد خرید و فروش نشود.

فرماندار چالوس در ادامه سخنانش به حوادث ناشی از سیل سال گذشته اشاره کرد و یادآور شد: هنوز برای لایروبی رودخانه‌ها و جمع‌آوری قطعات چوب موجود در انهار هیچ اقدامی انجام نشده است و همین سهل انگاری ممکن است باعث به وجود آمدن حوادث جدیدی شود.


چالوس انلاین

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا