اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 18795 مورخ:[1394-03-31 15:15:01]
 نرخ بیکاری جوانان ۲۱.۵ درصد شد

نرخ بیکاری جوانان ۲۱.۵ درصد شد

معاون وزیر کار با اشاره به اینکه اقتصاد باید ۷ درصد رشد کند تا شرایط اشتغال دانش آموختگان فراهم شود، گفت: نرخ بیکاری این گروه در حال حاضر حدود ۲۲ درصد است.

به گزارش مازنداصناف حسن طایی با بیان اینکه همه دستگاه ها در ایجاد اشتغال نقش دارند، گفت: در حال حاضر ۲۲ میلیون فرد شاغل در اقتصاد ایران حضور دارند و ۲ و نیم میلیون نفر هم بیکارند که براساس آمار رسمی مرکز آمار، نرخ بیکاری 11.5 درصد است.

معاون وزیر کار در تعریف بیکاری اظهارداشت: هر کس در طول هفته گذشته یکساعت فرصت شغلی داشته باشد، شاغل محسوب می شود و در غیر این صورت فرد بیکار تلقی می شود. در حال حاضر، نرخ بیکاری جوانان ۱۸ درصد و دانش آموختگان بین ۲۱ و نیم تا ۲۲ درصد است که در این بین نیز نرخ بیکاری دانش آموختگان دختر ۳۰ درصد و پسر ۱۲ درصد است.

طایی افزود: به طور کلی امروز در تمام بازارهای جهان، بیکاری دانش آموختگان مسئله جدی محسوب می شود؛ چرا که کارآفرینان و سرمایه گذاران در صدد جذب این افراد هستند.

وی با بیان اینکه ما توجه جدید به دانش آموختگان و علوم جدید در ایجاد اشتغال داریم، گفت: کسری رشد بیکاری و سرمایه گذاری ناکافی در اقتصاد موجب انباشت بیکاری و تورم رکودی شده است که امیدواریم با خروج از تحریم‌ها اوضاع بهتر شود.

طایی افزود: در همه جای جهان سلسله مراتبی برای نظام آموزش عالی تعریف شده و انتظار نیست دانش آموخته یک فرد کاملا با مهارت باشد، اما انتظار می رود مطابق نیاز بازار، رشته های تحصیلی در دانشگاه ها عرضه شود.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان داشت: اقتصاد ایران نیازمند رشد بالای ۷ درصد است تا بتواند مشاغل مورد نیاز دانش آموختگان را فراهم کند.


صبحانه


» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا