اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 18748 مورخ:[1394-03-30 20:34:01]
مشعل پالایشگاه فاز 19 روشن شد

مشعل پالایشگاه فاز 19 روشن شد

مشعل پالایشگاه فاز 19 پارس جنوبی با گاز شیرین فاز 12 روشن شد.

به گزارش مازنداصناف  فاز ١٩ پارس جنوبی از جمله فازهای اولویت دوم پارس جنوبی است که با برنامه ریزی انجام شده دو ردیف (ترین) از این فاز امسال وارد مدار شده و گاز شیرین به شبکه سراسری وصل می کند.

به گزارش ایسنا، دیروز ( ٢٩ خردادماه) مشعل فاز ١٩ دو هفته پیش از موعد تعهد شده در دمای ٥٤ درجه، با دریافت گاز شیرین فاز ١٢ روشن شد. این اقدام اولین گام در مسیر راه اندازی سایر واحدهای پالایشگاهی این فاز است. با راه اندازی دو ترین (ردیف) فاز ١٩ پارس جنوبی، امسال روزانه ٢٥ میلیون مترمکعب به تولید گاز کشور اضافه می‌شود.

هم اکنون پیشرفت بخش پالایشگاه این فاز ٨٥ درصد، حفاری ٩٩ درصد، دریا ٨٤ درصد بوده و در مجموع ٨٧ درصد است.حفاری چاههای سکوی C فاز ١٩ به پایان رسیده است و حفاری چاههای سکوی B نیز در مرحله پایانی است. همچنین براساس برنامه‌ریزی انجام شده حفاری چاههای سکوی A فاز ١٩ نیز اوایل شهریورماه به پایان رسیده و پس از آن آماده نصب جکت خواهد شد.

براساس اعلام وزارت نفت، طرح توسعه فاز ١٩ پارس جنوبی با هدف تولید روزانه ٥٠ میلیون متر مکعب گاز شیرین، ٧٥ هزار بشکه میعانات گازی، ٤٠٠ تن گوگرد، ١,٠٥ میلیون تن گاز مایع در سال و یک میلیون تن اتان در سال در دست اجراست.


» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا