اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 18642 مورخ:[1394-03-28 07:57:01]
 گرفتن وجه اضافی بابت صدور جواز کسب غیرقانونی است
معاون صنعت، معدن و تجارت مازندران:

گرفتن وجه اضافی بابت صدور جواز کسب غیرقانونی است

معاون امور بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران گفت: گرفتن وجه اضافی از شهروندان بابت صدور جواز کسب غیرقانونی است، اگر شهروندان با شماره حسابی که مربوط به صدور جواز نیست مواجه شدند به ما اطلاع دهند که بلافاصله برخورد کنیم.

به گزارش مازنداصناف ابراهیم یعقوبی درباره موضوع ضیافت ماه مبارک رمضان با اشاره به اینکه پیشنهاد ما این است که در تمامی شهرستان‌ها بحث فروش فوق‌العاده را در دستور کار قرار گیرد، اظهار کرد: تمرکز خدمات در مراکز فروش فوق‌العاده به شهروندان کمک می‌کند.

وی با اشاره به اجرای طرح نظارت ویژه بر کالاهای پرمصرف ماه مبارک رمضان در تمامی شهرستان‌های مازندران، افزود: این طرح از 25 خرداد سال جاری آغاز شد.

معاون امور بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران با اشاره به اینکه 130 هزار واحد صنفی در این استان فعال است، افزود: از این تعداد 20 هزار فاقد جواز و در حین دریافت جواز کسب هستند که در بحث سامان‌دهی در حوزه اصناف درحال سامان‌دهی هستیم.

این مسئول یادآور شد: حدود 24 درصد واحدهای صنفی مازندران، تولیدی صنفی هستند.

یعقوبی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه نظارت بر عملکرد اتاق اصناف و اتحادیه‌ها را در دستور کار داریم، خاطرنشان کرد: هرگونه گرفتن وجه اضافی از شهروندان بابت صدور جواز کسب غیرقانونی است، اگر شهروندان شماره حسابی غیر از شماره حساب اتحادیه مربوطه مشاهده کردند به ما اطلاع دهند که بلافاصله برخورد شود. این موضوع به‌صورت جدی در دستور کار قرار دارد.

وی گفت: گرفتن وجه اضافی غیرقانونی است و به‎عنوان تخلف محسوب می‌شود و در صورتی که جزو کمک‌های داوطلبانه باشد اشکالی ندارد و در صورت اجبار، این خدمات غیرقانونی است و این موضوع در دستور کار قرار دارد.


فارس

» برچسب ها : , گرفتن , وجه اضافی , بابت , صدور , جواز کسب , غیرقانونی , اتاق اصناف , مازندران , مازنداصناف , گرفتن , وجه اضافی , بابت , صدور , جواز کسب , غیرقانونی , اتاق اصناف , مازندران , مازنداصنافمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا