اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 1863 مورخ:[1391-10-12 19:11:01]
روحانیت کاندیدای فتنه و فتنه گر را به مردم معرفی کند
سید احمد خاتمی در مازندران تاکید کرد:

روحانیت کاندیدای فتنه و فتنه گر را به مردم معرفی کند

سید احمد خاتمی انتخابات ریاست جمهوری آینده را انتخابات سرنوشت سازی دانسته و اذعان نمود: روحانیت و علما کاندیدایی که خود یک فتنه گر نبوده و در جریان های فتنه هیچگونه مداخله ای نداشته است را حمایت و کاندیدای فتنه گر را به مردم معرفی کند.

به گزارش نجبا و به نقل از  بلاغ ازسرخ رود،همایش بزرگ بزرگداشت 9 دی 88 در دوازدم دیماه 1391 در سرخ رود با حضور علما ، روحانیون و امامان جمعه سراسر استان و با حضور سید احمد خاتمی عضو مجلس خبرگان و امام جمعه موقت تهران و حجت الاسلام معلمی عضو مجلس خبرگان رهبری در مصلی سرخ رود محمودآباد برگزار شد.

در این مراسم حجة الاسلام جباری امام جمعه سرخ رود ضمن عرض خیر مقدم در ابتدا با حدیثی از پیامبر اکرم (ص) مبنی بر اینکه مهمان یکی از بزرگترین نعمتهای خداوند است از میهمانان بخاطر حضورشان تقدیر نموده و خیر مقدم گفت .
 
در ادامه آیت الله سید احمد خاتمی با ایراد سخنرانی در جمع علما و روحانیون مسئولیت روحانیت را مسئولیت خطیری دانسته و عالم را مانند چراغی خواند که چراغ فروزان خداوند در روی زمین است .
 
وی به جامعه روحانیت متذکر شد:  هرگاه خطری در کمین این انقلاب مشاهده شود این جامعه روحانیت است که باید پیشتر از همه حضور پیدا کند.
 
وی افزود: علما باید در مقابل گرسنگی گرسنگان و شکمبارگی ظالمان موضع گیری سریع داشته باشد.
 
خاتمی گفت: علما مرزبانان واقعی دین هستند که باید از سطوح و حدود دین محافظت کنند .
 
وی عالمی را ستودنی دانست که خود را مرزبان رزمنده دین بداند و افزود: اگر عالمی بی درد باشد و کارش را صرفاً شغل بداند و اعتقاد داشته باشد سری که درد نمی کند را دستمال نمی بندند او عالم دین نیست ، عالم دین مجاهد فی سبیل الله است و به دنبال درد می گردد.
 
عضو مجلس خبرنگان رهبری  ادامه داد: عالم دین باید در درجه اول دشمن را بشناسد ، مرز را بشناسد و فرق بین خودی و ناخودی را تمایز دهد و نامحرم را از محرم تشخیص دهد و موضع گیری فوری و صحیح داشته و دیدبان مرز باشد.
 
سید احمد خاتمی بیان داشت: در سال 88 فتنه ای رخ داد که ولایت را هدف قرار داده بود .
 
وی تصریح کرد:د دشمن از 22 خرداد 88 با تمام قوا تلاش کرد که این نظام را مورد هدف خود قرار دهد ولی با همت مردم ولایت مدار روبرو شد و در نهم دیماه 88 با حماسه ای روبرو شد که کاملا  خود را شکست خورده دید .
 
خاتمی  اذعان داشت: آمریکا ، اسراییل و کشورهای غاصب و ستمگر پس از مشاهده ناکامی خود در دیماه 88 بود که به فکر تحریم های اقتصادی افتاند و تنها راه چاره را مبارزه اقتصادی دانستند .
 
آیت الله خاتمی مهمترین حوزه های فعالیت علما را دفاع از حوزه اعتقادات مردم با توجه به حمله با تمام قوای دشمن به اعتقادات مردم دانسته و ادامه داد :حوزه مسایل اخلاقی و ارزشهای مردم نیز از اوجب واجبات است وی حوزه دفاع از مسایل سیاسی را با تحلیل درست توسط علما ممکن دانست.
 
امام جمعه موقت تهران و عضو مجلس خبران رهبری افزود: مسئله هسته ای امروز بهانه ای بیش نیست غرب از روحانیت می ترسد و اگر امروز مساله هسته خاتمه پیدا کند دشمن با حربه حقوق بشر وارد عرصه مبارزه می شود کما که حقوق بشر از نگاه غرب  حقوق بشر غربی است نه حقوق بشر اسلامی حقوق بشری که با نام آزادی و برابری اجازه هر گونه فسادی را جامعه می دهد.
 
وی اظهار داشت: این علمای دین هستند که باید در عرصه حضور فعال داشته باشند و مرزبان ترسو دشمن را به داخل هدایت می کند.
 
سید احمد خاتمی انتخابات ریاست جمهوری آینده را انتخابات سرنوشت سازی دانسته و اذعان نمود: همه باید در این انتخابات حضور فعال داشته باشند و روحانیت وعلما باید نقش موثری در معرفی کاندیدای اصلح داشته باشند و  کاندیدایی که خود یک فتنه گر نبوده و در جریان های فتنه  هیچگونه مداخله ای نداشته باشد ، تابع محض ولایت فقیه باشد و مدافع حقوق مردم را حمایت کند.

 

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا