اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 18602 مورخ:[1394-03-27 13:17:01]
با مشارکت اتاق اصناف ایران نشان ویژه برای ساماندهی مد و لباس طراحی شده است

با مشارکت اتاق اصناف ایران نشان ویژه برای ساماندهی مد و لباس طراحی شده است

دبیر کارگروه ساماندهی مدولباس وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی گفت: برای حمایت از تولید داخلی با مشارکت اتاق اصناف ایران نشان ویژه برای ساماندهی مد و لباس طراحی شده است و طرح اعطای نشان تولید ایرانی برای تولیدکنندگان و عرضه کنندگان کالای ایرانی، در دستور کار قرار گرفت.

به گزارش مازنداصناف حمید قبادی درگفت‌وگو با خبرنگار اصناف ایران افزود: با توجه به اهمیت و ضرورت حمایت از تولید داخلی کشور و فرهنگ سازی برای استفاده کالای ایرانی، کارگروه ساماندهی مد و لباس با کمک اتاق اصناف ایران یک نشان ویژه را برای ساماندهی مد و لباس طراحی کرده تا این نشان و لوگو در همه حوزه های تولید داخلی تعمیم داده شود.

وی تصریح کرد: میزان تولیدات داخلی کم نیست اما به قدر کافی برای مصرف کالاهای داخلی فرهنگ سازی نشده و تولیدکنندگان داخلی باید کالای با کیفیت را با افتخار معرفی و به بازار عرضه کنند.

قبادی اظهار کرد: اجرای این طرح با کمک و همراهی اتاق اصناف ایران صورت خواهد گرفت و جمع بندی این طرح با کمک اتاق اصناف ایران کلید خواهد خورد و چون نگاه ملی به موضوع وجود دارد، مقرر شده این طرح ابتدا در تهران به صورت پایلوت اجرا شود و بعد در سراسر استانها اجرایی خواهد شد.

وی افزود: این طرح و نشان با شعار “محصولات این مرکز با افتخار ساخت ایران هست” عرضه خواهد شد که در این واژه چندین نکته مهم وجود دارد؛ اول اینکه محصولات ایرانی است و افتخار کنیم که برای مصرف کالای ایرانی فرهنگ ایجاد می شود ، دوم اینکه به نوعی جنبه های حماسی در این شعار وجود دارد و تقویت باور ملی را می توان در این شعار شاهد بود ضمن اینکه برداشت فرهنگی می توان از این جمله داشت و این نشان شامل همه حوزه های تولید خواهد شد.

قبادی تصریح کرد: این طرح و لوگو همه حوزهای تولید را در برمی گیرد و تنها حوزه مد و لباس نیست و پیش نویس این طرح نهایی شده و تقدیم اتاق اصناف ایران خواهد شد.

وی افزود : در مدت زمان کوتاهی این طرح اجرا خواهد شد و اجرای کار قطعأ مقرراتی را خواهد داشت و از همه مهمتر شعاری را که به آن خواهیم پرداخت، باید جنبه علمی و عملی هم داشته باشد.

قبادی افزود: تولیدکنندگان داخلی باید به خود باوری برسند و مراکز عرضه بسیار حائز اهمیت هستند و این نکته جای تامل دارد که بسیاری از تولیدات با کیفیت و مطلوب ایرانی با برند و نام خارجی عرضه می شود این روند باید اصلاح شود وتولیداتی ایرانی به صورت مشترک با طرح ونشان داخلی عرضه شوند و فرهنگ سازی در این حوزه صورت بگیرد.


» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا