اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 18548 مورخ:[1394-03-25 22:30:01]
 اقتصاد ایران با تحریم و بدون تحریم آماده جهش است

اقتصاد ایران با تحریم و بدون تحریم آماده جهش است

ایران به عنوان دومین اقتصاد مصرفی خاورمیانه با جمعیتی جوان و منابع عظیم نفت و گاز که در موقعیتی حساس قرار گرفته علی رغم تحریم ها در حال یافتن شرکا برای عقد قرارداد و سرمایه گذاری است.

به گزارش مازنداصناف و به نقل از واشنگتن تایمز، ایران به عنوان دومین اقتصاد مصرفی خاورمیانه پس از مصر، با جمعیتی جوان و به روز و منابع عظیم نفت و گاز که در موقعیتی حساس قرار گرفته و  علی رغم تحریم ها در حال یافتن شرکا برای عقد قرارداد و سرمایه گذاری است.

بیژن خواجه پور اقتصاددان و کارشناس کسب وکار که در وین مستقراست می‌گوید:اقتصاد ایران حتی بدون توافق هسته‌ای نیز رشد خواهد کرد و این موضوع به رفع تحریم ها ارتباط نخواهد داشت. هر چند (در صورت عدم رفع تحریم‌ها) با روندی آهسته‌تر رشد و توسعه خواهد داشت.

مقامات ایران و کشورهای گروه 1+5 در وین گرد هم آمده‌اند تا به توافقی برای محدود کردن برنامه هسته ای ایران در قبال رفع مرحله ای تحریم های اقتصادی برسند.

به گفته خواجه پور توافقی کسب شود یا خیر،  تولید گاز و درآمد صادرات نفت ایران طی چند سال آینده افزایش خواهد یافت و تورم و بی کاری نیز به سرعت کاهش می باید.

تحلیلگران نیز می گوید رفع تحریم ها محرک بزرگی برای اقتصاد ایران خواهد بود. توافق می تواند توسعه اقتصادی را تسریع کرده، و توسعه اشتغال در بخش خصوصی می تواند تولید ناخالص داخلی را تا سال 2018 سالیانه  7 درصد افزایش دهد.

تسنیم

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا