اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 1842 مورخ:[1391-10-10 19:21:01]
مازندران پرمصرف ترین استان استفاده کننده از مواد مخدر صنعتی

مازندران پرمصرف ترین استان استفاده کننده از مواد مخدر صنعتی

مواد مخدر صنعتی آنقدر راحت در دسترس جوانان با کمترین هزینه قرار می گیرد که روزي نيست شاهد نباشیم جواني به دام اعتياد گرفتار شده و یا دامن خانواده اي ازاین بلای خانمان سوز آتش نگرفته باشد.

به گزارش نجبا و به نقل از بلاغ- یکی دو روز گذشته مدیرکل دفتر تحقیقات و آموزش ستاد مبارزه با مواد مخدر آمار پر مصرف ترین استان ها به مواد مخدر را اعلام کرد که استان مازندران بعد از کرمان در اعتیاد به مصرف شیشه جز دومین استان پر مصرف کشور شناخته شد.
 
حمید صرامی علاوه بر دادن آمار معتادان، میانگین سنی شروع به اعتیاد را 21 سال اعلام کرد و گفت:مصرف کنندگان مواد مخدر به ترتیب بیشتر به تریاک، شیشه، کراک (افغانی)، هروئین، حشیش و اکستازی گرایش دارند هر چند که 84 درصد از این مصرف کنندگان استفاده از دخانیات را در کارنامه خود دارند.
 
کسی نیست که نداند اعتیاد پدیده شومی است که این روزها دامن گیر جوانان ما بلاخص در استان مازندران شده است.
 
با توجه به این آمارها  قربانیان مواد مخدر در میان گروه‌های اجتماعی از سرباز تا دانشجویان دختر و پسر به ویژه ساکنان خوابگاه‌ها و...زنان خانه‌دار و کارکنان و در این مدت آنچنان افزایش پیدا کرده که در مازندران دریک ماه اخیر شاهد چند قتل بودیم که نمونه آن در بهشهر مشاهده شد که مردی بر اثر مصرف شیشه همسر جوان و دو فرزندش را به قتل رساند.
 
آقايان مسئول !  خريد و فروش مواد مخدر صنعتي و روانگرد ، شیشه ،هرويين و كراك در استان خصوصا در میان قشر جوان بیداد می کند و خيل جوانان مازندران را به فلاكت كشانده است.
 
آنقدر راحت در دسترس جوانان با کمترین هزینه قرار می گیرد که  روزي نيست شاهد نباشیم  جواني به دام اعتياد گرفتار شده  و یا دامن خانواده اي ازاین بلای خانمان سوز آتش نگرفته باشد.
 
پس چگونه است که مسئولان استانی با چنین معضلی به سادگی کنار آمده و تنها برای برچیده شدن آن به نشست ها و دستورات مصوب شده  بسنده می کنند.
 
مگر نه این است دشمن در پی انهدام کانون خانواده ها و از هم گسیختگی رشته های اخلاقی در جامعه و همچنین بوجود آوردن انواع ناهنجاری آنهم با سلاح اعتیاد است.
 
چگونه می توان شاهد این بود که  استان علوی خیز مازندران هر روزه  شاهد از دست رفتن جوانانش باشد.
 
آیا مبارزه با این دشمن افیونی که خواب و خوراک را برخانواده های مازنی حرام کرده نمی طلبد که برخوردی قاطع  با فروشندگان ریز و درشتی که بصورت قارچ گونه در حال گسترش هستند ؛ شود؟
 
با یک تحقیق میدانی در یک محله یا در یک روستا می توان به عمق فاجعه پی برد که چطور فرزندان یک خانواده در گرداب اعتیاد گرفتار شدند.
 
مسولان مازندانی توجه دارند که دیگر هیچ تفاوتی بین شهر و روستا نیست امروزه انواع مواد مخدر در روستا  هم يافت مي شود، هر نوعي كه در شهر پيدا شود در روستا هم امكان مصرف اش هست.
 
تعداد معتادهاي روستا رو به افزايش و سن مصرف رو به كاهش است، شغل مواد فروشي هم كه پر سود است و پر مشتري،مخصوصا  مصرف شیشه كه به سرعت در حال گسترش است و سريع افراد مبتلايش را تا به حد مرگ می کُشد.
 
توزیع آسان و فروش راحت مواد مخدر بالاخص ارزانی شیشه در استان آنقدر قابل توجه است که کافی است برای خرید اراده کنید.
 
مسئولان اجرایی و متولیان امر استان مازندران لازم است نسبت به جمع آوری عاملان فروش مواد در استان برخوردی قاطع صورت گیرد و این تنها با  اراده جدي مسئولان در مواجهه با این معضل اجتماعی امکان پذیر است.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا