اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 18258 مورخ:[1394-03-16 10:44:01]
مهمترین شرط اقتصاد مقاومتی تولید و مصرف کالای ایرانی است/ سالها پیش باید برای اقتصاد مقاومتی برنامه می‌نوشتیم
عضو هیات علمی موسسه مطالعات و پژوهش‌هاي بازرگاني

مهمترین شرط اقتصاد مقاومتی تولید و مصرف کالای ایرانی است/ سالها پیش باید برای اقتصاد مقاومتی برنامه می‌نوشتیم

در کوتاه‌مدت اقتصاد مقاومتی می‌تواند تمام مشکلات و چالش‌های کشور را مرتفع کند. اکنون در بهترین حالت، دولت می‌تواند از این فشارها به عنوان فرصتی برای به فعلیت درآوردن پتانسیل‌های بالقوه کشور استفاده کند.

به گزارش مازند اصناف، رئیس پژوهشكده توسعه بازرگانی داخلی مؤسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی در شرایطی در کشور مطرح شد که فشارهای تحریم بر اقتصاد کشور تا حدودی نمایان شده بود به تراز گفت: بر این اساس اقتصاد مقاومتی به معنی شناسایی بخش‌هایی است که از این تحریم‌ها زیان می‌بینند و دولت‌مردان بایستی تلاش کنند که این فشارها را کنترل و یا بی‌اثر کنند.«زورار پرمه» توضیح داد: اکنون در شرایط ایده‌آل، دولت می‌تواند از این فشارها به عنوان فرصتی برای به فعلیت درآوردن پتانسیل‌های بالقوه کشور استفاده کند؛ زیرا در اقتصاد مقاومتی تمام اتکا به اقتصاد داخلی است و بنابراین باید تولید داخلی رونق بگیرد و مصرف داخلی نیز به تولید داخلی متکی خواهد بود.وی در ادامه با بیان اینکه در کوتاه‌مدت اقتصاد مقاومتی می‌تواند تمام مشکلات و چالش‌های کشور را مرتفع کند، تصریح کرد: اقتصاد کشور هر چند با تحریم‌های طولانی مدتی مواجه بوده است، اما در سال‌های اخیر از طریق افزایش قیمت نفت به شدت به درآمدهای ارزی آن متکی بوده است. اگر چنین سیاستی در زمانی که کشور با درآمدهای سرشار نفتی مواجه بود و در صورتی که مدیریت این درآمدها به درستی انجام می‌شد، می‌توانستیم امید داشته باشیم که اقتصاد مقاومتی در آن  برهه به رفع نابسامانی‌های داخلی بیش از شرایط کنونی کمک کند.


عضو هیات علمی موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی اضافه کرد: البته باید اذعان کنم با اجرای هرچه سریع‌تر مفاد اقتصاد مقاومتی، می‌توان از پیشرفت نابه‌سامانی‌های اقتصادی در حوزه‌های مختلف جلوگیری کرد.

 

 

 

منبع: تراز

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا