اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 1821 مورخ:[1391-10-03 20:01:01]
 وظیفه امام جمعه وحدت‌آفرینی است
نماینده ولی‌فقیه در مازندران:

وظیفه امام جمعه وحدت‌آفرینی است

نماینده ولی‌فقیه در مازندران با اشاره به اینکه وظیفه امام جمعه وحدت‌آفرینی است، گفت: امام جمعه باید میان مردم و مسئولان وفاق و همدلی مناسبی ایجاد کند.

به گزارش نجبا و به نقل ازخبرگزاری فارس از شهرستان ساری، آیت‌الله نورالله طبرسی بعد از ظهر امروز در دیدار مسئولان و ائمه جمعه شهرهای شهرستان سوادکوه اظهار داشت: امام جمعه باید آنچه را که خطوط کلی نظام است در هفته بیان کند.

وی ادامه داد: امام جمعه باید در راستای سیاست‌های رهبری و نظام باشد.

نماینده ولی‌فقیه در مازندران با اعلام اینکه نماز جمعه نماز حکومتی است، خاطر نشان کرد: امام جمعه باید حرف‌های نظام، رهبری و دین اسلام را بیان کند و نسبت به ترویج و تفهیم فرهنگ دینی در تریبون نماز جمعه کوشش کند.

طبرسی تصریح کرد: امام جمعه باید مردم را آشنا به مسائل جهانی کند و مسائل جهان اسلام را برای مردم بازگو کرده و خطوط و انحرافات را بیان کند.

این مسئول با اعلام اینکه وظیفه امام جمعه وحدت آفرینی است، افزود: امام جمعه باید میان مردم و مسئولان وفاق و همدلی مناسبی ایجاد کند، به طوری که برای ایجاد وحدت، هماهنگی مناسبی بین مردم و مسئولان به وجود آورد.

آیت‌الله طبرسی در ادامه تأکید کرد: رفتار ائمه جمعه با مردم باید اسلامی باشد و باید با مردم با روحیه گشاد برخورد شود.

این مسئول در ادامه گفت: امام جمعه باید تا جایی که توان دارد در خدمت مردم باشد و به کار مردم برسد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در حال حاضر به برکت نظام اسلامی ایران سیاست و دیانت در کشور با یکدیگر هماهنگ هستند، یادآور شد: در گذشته سیاست در اختیار روحانیت نبود، اما در حال حاضر به برکت حضور امام راحل در کشور سیاست و دیانت در کشور در اختیار روحانیت قرار دارد.

طبرسی در ادامه به حضور پرشور مردم در حماسه 9 دی اشاره کرد و بیان داشت: به برکت رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران، انقلابی دیگر در کشور ایجاد شد.

وی اذعان داشت: فتنه‌گران 88 در تلاش بودند که عاشورای 12 قرن پیش را در کشور زیر سئوال ببرند و از همه توان خود برای لکه‌دار کردن اسلام و نظام اسلامی استفاده کردند.

نماینده ولی‌فقیه در مازندران با اشاره به اینکه انقلاب ما به برکت محرم در کشور ایجاد شد، اضافه کرد: مردم اسلامی ایران امنیت و آسایش را به برکت رهبری و نظام اسلامی دارند. بسیاری از کشورهای اسلامی با وجود نابودی قدرت‌های مستکبر نتوانستند امنیت و آرامش را برای مردم خویش به ارمغان بیاورند.

وی در پایان گفت: امام جمعه نایب ولی‌فقیه محسوب می‌شود، بنابراین باید آنچه را که رهبر بیان کردند و قانون شد در تریبون نماز جمعه مطرح کند و به وسیله این تریبون فتنه‌هایی که بر علیه کشور ایجاد می‌شود، دفع کند.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا