اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 18135 مورخ:[1394-03-10 09:25:01]
خروج بازار هفتگی چهارشنبه بازار از بهشهر ضروری است

خروج بازار هفتگی چهارشنبه بازار از بهشهر ضروری است

شهردار بهشهر گفت : خروج بازار هفتگی چهارشنبه بازار بهشهر به دلیل تاثیر فراوان آن بر افزایش ترافیک خودرویی و اخلال در فعالیت دستگاه های خدمات رسان ضروری است.

به گزارش مازند اصناف  حمید آزموده  اظهار کرد: فعالیت حدود 800 واحد عرضه محصولات در این بازار هفتگی، رفت و آمد خودروها و شهروندان در خیابان آیت الله کوهستانی و خیابان های اطراف را با کندی فراوان مواجه می کند.

وی بیان کرد: شهرداری مصمم است برای احداث مکان جدید چهارشنبه بازار، زمینی را به وسعت بیش از 2 هزار متر خریداری و آن را در اختیار غرفه داران علاقمند به حضور در بازار هفتگی قرار دهد.

شهردار بهشهر افزود: علاوه بر حضور یک روزه دست فروشان در این بازار هفتگی، خیابان های اصلی شهر به صورت عمده و دائمی از فعالیت دستفروشان به دلیل ایجاد اخلال در رفت و آمد رنج می برند.

آزموده ادامه داد: برخورد با دستفروشان بهشهری که از جمله آسیب های متحرک سیمای شهری به شمار می روند نیازمند قانون و ممانعت از فعالیت آنها با همکاری دستگاههای مربوطه است.

وی گفت: یکی ازآشفتگی های هویتی بهشهر که به صورت ثابت و متحرک جلوه نمایی می کند حضوردست فروشان در معابر با امکاناتی چون گاری، وانت و یا گسترده نمودن اجناس است که علاوه بر اختلال در تردد خودرو و عابران، چهره شهر را نیز مخدوش می کند.

شهردار بهشهر بیان کرد: قربانیان اصلی این معضل، عابرین پیاده و بازاریانی هستند که با پرداخت اجاره و عوارض امرار معاش می کنند اما حضور دستفروشان، مانع اصلی ایجاد بازار سالم در شهر است.

وی اظهار کرد: اجناس دستفروشان به دلیل پرداخت نکردن مالیات، ارزان تر از مغازه داران به فروش می رسد که این عمل زیر پاگذاشتن حقوق شهروندان و مشتریان بوده و خیانت به اقتصاد سالم است.

 

ایرنا

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا