اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 17942 مورخ:[1394-03-02 10:43:01]
لزوم حمایت مسئولان و بازاریان از حوزه‌های علمیه
امام‌جمعه چالوس تاکید کرد

لزوم حمایت مسئولان و بازاریان از حوزه‌های علمیه

امام‌جمعه شهرستان چالوس گفت: حوزه‌های علمیه در گذشته با حمایت مردم و بازاریان اداره می‌شد، اما امروزه این حمایت کم‌رنگ شده که نیاز به توجه بیشتری دارد.

به گزارش مازند اصناف حجت‌الاسلام محمد‌مهدی راشدی‌نوری در مراسم تجلیل از خیران مدرسه علمیه برادران امام صادق(ع) شهرستان چالوس که با حضور معاون حوزه‌های علمیه استان مازندران، فرماندار چالوس، بخشدار، مدیران ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان تبلیغات، آموزش و پرورش و رئیس شورای اسلامی شهر چالوس برگزار شد، با اشاره به حدیثی از امام‌ جعفرصادق(ع) اظهار کرد: کار خیر سبب برخورداری از توفیقات‌ الهی می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه اگر ایمان قوی بوده و همراه با تقوا، بصیرت و ترک گناه باشد، افزود: خیلی از غیرممکن‌ها برای ما به اذن خدا قابل‌ دسترس است، چرا که دل‌هایی که آمیخته با حقیقت ایمان باشند خدا را قادر و توانمند می‌بینند.

راشدی‌نوری بر ضرورت توسعه مدارس علمیه تاکید کرد و گفت: تحصیل علم همراه با تقوا و روشنگری در حوزه علوم دینی همیشه به عنوان یکی از اصول رشد و تعالی در دین مبین اسلام به‌شمار می‌آید بنابراین مدارس علمیه نیازمند حمایت بیشتر مردم و بازاریان مانند گذشته است.

وی در ادامه خیران را انسان‌های مومن پای‌بند به اصول دینی و اجتماعی دانسته و اظهار کرد: پایگاه‌های دینی در هر جامعه‌ای باید تقویت شود و هر کس باید متناسب با ظرفیت خود برای پویایی این مراکز فقهی تلاش کند.

امام‌‌جمعه شهرستان چالوس روزه‌داری گروهی طلاب و اساتید حوزه علمیه امام‌ صادق(ع) شهرستان چالوس را در سه‌روز آخر ماه رجب امری جالب و خداپسندانه خواند و افزود: یکی از بهترین راه‌های ارتباط با خداوند عبادت است که مهم‌ترین شکل عبادت نیز نماز و روزه است.

وی با بیان اینکه انجام مستحبات سبب رشد و تعالی انسان‌ها می‌شود، گفت: اگر بتوانیم خداشناسی و مسئله توحید را در زندگی مردم نهادینه کنیم بسیاری از مشکلات اجتماعی و اخلاقی برطرف می‌شود.

حجت‌الاسلام محمد‌حسن اسفندیاری مدیر حوزه علمیه امام‌ صادق(ع) شهرستان چالوس نیز روزه‌داری گروهی طلاب و اساتید این مرکز را ستودنی خواند و گفت: شاید این‌کار به صورت پایلوت برای نخستین‌بار در سطح حوزه‌های علمیه استان مازندران اتفاق افتاده است که امیدواریم به‌صورت الگو و نمادی برای سایر مدارس حوزه‌های علمیه در بیاید.

 در پایان این مراسم از برادران مقدسی به‌عنوان حامی مدرسه حوزه علمیه اما‌م‌ صادق(ع) چالوس که در طول سال حمایت‌های زیادی به این مرکز مبذول می‌دارد قدردانی شد.

 

منبع:فارس

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا