اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 17882 مورخ:[1394-02-30 08:44:01]
خروج غیرمجاز گندم گلوگاه به خارج از استان
مدیر جهاد کشاورزی گلوگاه

خروج غیرمجاز گندم گلوگاه به خارج از استان

مدیر جهاد کشاورزی گلوگاه گفت: بخش عمده ای از محصول گندم تولیدی شهرستان گلوگاه به دلیل نزدیکی با مراکز خرید گلستان، از مازندران خارج می شود.

به گزارش مازند اصناف  با توجه به نزدیکی شدن به فصل برداشت گندم و خروج سالانه بخشی از گندم تولیدی شهرستان گلوگاه جلسه‌ای با حضور مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی مازندران و مسولانی از فرمانداری، بخشداری، اداره صنعت و معدن و تجارت، شورای اسلامی شهرستان و اداره تعاون روستایی با موضوع جلوگیری از خروج گندم از گلوگاه برگزار شد.
 

مدیر جهاد کشاورزی گلوگاه در این جلسه با تاکید بر تشدید نظارت و کنترل مبادی خروجی شرق استان با همکاری فرماندهی انتظامی گلوگاه با هدف جلوگیری از خروج غیر قانونی گندم، افزود: گندم تولیدی شهرستان گلوگاه از کیفیت و مرغوبیت خاصی برخوردار است که برخی سود جویان علی رغم نیاز کشور به گندم خوراکی آن را به مصرف دام و طیور می‌رسانند که برای جلوگیری از این اتفاق، هماهنگی بیشتر دستگاه‌های شهرستان جهت جلوگیری از خروج گندم به منظور حفظ جایگاه و مقام شهرستان در تولید گندم، ضروری است.
 

پورفلاح با بیان اینکه بخش عمده ای از محصول گندم تولیدی شهرستان گلوگاه به دلیل نزدیکی با مراکز خرید استان گلستان خارج می‌شود، عنوان کرد: استقرار تعداد بیشتر مراکز اصلی و فرعی خرید گندم و تقویت مراکز خرید مربوط به تعاونی ها می تواند عامل مهمی در جلوگیری از خروج محصول گندم و افزایش سهم بری از تولید این شهرستان شود.
 

در ادامه این جلسه مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی با تاکید بر حمایت از کشاورزان اذعان داشت: اعمال مدیریت مناسب باعث مراقبت جدی از این محصول استراتژیک شده و موجب جلوگیری از خروج بی ضابطه این محصول و رواج بازار دلالی می شود.
 
حسن عنایتی گفت: موضوع افزایش تعداد مراکز خرید محصولات کشاورزی در شهرستان گلوگاه پیگیری می‌شود.
 
گفتنی است هرستان گلوگاه با سطح زیر کشت حدود ۱۰ هزار هکتار گندم ازجایگاه خاصی در استان مازندران برخوردار است.

 

منبع:گلوگاه ما

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا