اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 17874 مورخ:[1394-02-29 19:11:01]
درخواست روسای اتحادیه های صنفی خوابار ولبنیات 5 شهر مازندران برای رفع مشکل مالیات برارزش افزوده

درخواست روسای اتحادیه های صنفی خوابار ولبنیات 5 شهر مازندران برای رفع مشکل مالیات برارزش افزوده

 

روسای اتحادیه های صنفی خوار بار ولبنیات شهرهای ساری – بابل – قائم شهر- بابلسر- فریدونکنار استان مازندران از نمایندگان مردم شهرهای مازندران در مجلس شورای اسلامی – استاندار – مدیر کل اداره دارایی مازندران خواستند نسبت به رفع مشکل مالیات بر ارزش افزوده بازاریان شهرهای مازندران اقدام عاجل نمایند.

 

 

به گزارش مازند اصناف روسای اتحادیه صنفی خواربار و لبنیات شهرهای یاد شده درنشستی در سالن اجتماعات اتاق اصناف شهرستان بابل راههای برون رفت مشکل دریافت چند باره مالیات بر ارزش افزوده بازاریان این شهرها را به دقت مورد ارزیابی قرار داده و خواستار استفاده از پتانسیل مسئولین استان مازندران از جمله نمایندگان مردم شهرهای استان مازندران برای رفع مشکل عمده بازاریان ( مالیات بر ارزش افزوده ) شدند.

دراین نشست صمیمی آقای فوکلایی رئیس اتحادیه خوار بار ولبنیات شهرستان بابل ضمن خیر مقدم گویی به روسای اتحادیه های صنفی خطاب به مسئولین مالیاتی مازندران گفت : متاسفانه بعضی از کارمندان ادارات دارایی به واحد های صنفی شناسنامه دار فشار مضاعف وارد می کنند  و ارزش افزوده را خارج از چارچوپ و قانون دریافت می کنند ولی به بی شناسنامه دارها کاری ندارنددر صورتیکه می گفتند مالیات بر ارزش افزوده بر ا ی ساماندهی بی شناسنامه دارها وضع شده است ، مع الاسف در عمل چنین نشد.

 وی خطاب به نمایندگان مردم شهرهای مازندران در مجلس شورای اسلامی گفت : کارمندان ادارات دارایی قانون را رعایت نمی کنند و خارج از چارچوب قانون از بازاریان مالیات بر ارزش افزوده دریافت می کننداز شما عزیزان انتظار داریم به داد بازار برسید و ترتیبی اتخاذ کنید قانون رعایت شود  ، با اجرا قانون هم مشکل بازاریان رفع و هم منافع شان تامین ی شود.

وی افزود : متاسفانه کارمندان دارایی بر  خلاف قانون عمل و مشکلات بازاریان را مضاعف می کنند ما نمی دانیم برای رفع مشکلات بازاریان به چه کسی پناه ببریم و چه کسی می تواند مشکلات بازاریان را حل کند!! نمایندگان مجلس و مسئولین استان مازندران به داد بازار برسید تا بازاریان مجبور به تعطیلی واحدهای کسبی نشوند.

فوکلای درپایان خواستار برگزاری جلسه ای باحضور تمامی نمایندگان مردم شهرهای مازندران در مجلس با اصناف شهرهای این استان برای رفع مشکل اساسی بازاریان شد.

در ادامه این نشست مسئولین اتحادیه های صنفی شهرهای ساری – بابل – قائم شهر- بابلسر- فریدونکنار و بندپی –مشکل مالیات برارزش افزوده – عوارض کسبی شهرداریها – بهداشت و وجود دستفروشان را از عمده مشکلات بازاریان شهرهای یاد شده اعلام ، ضمن استقبال از پیشنهاد آقای فوکلای پیرامون نشست با نمایندگان شهرهای مازندران در مجلس شورای اسلامی ،از مسولین استان مازندر ان خواستند  نسبت به رفع مشکلات بازاریان شهرهای استان چاره ای اساسی بیا ندیشند.

در پایان این نشست مقرر شد با حضور نمایندگان مردم شهرهای مازندران درمجلس –  مسئولین اتاق اصنا ف شهرها و روسای اتحادیه های صنفی خوار بار و لبنیات شهرها ی استان مازندران جلسه ای در یکی از شهرها برگزار  شود تا راهکارهای اساسی برای بر ون رفت مشکلات بازاریان شهرهای مازندران از جمله مالیا ت بر ارزش افزوده به دقت بررسی و نسبت به رفع مشکلات از سوی نمایندگان مجلس اقدام شود .

 

منبع:بابل اصناف

 

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا