اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 1775 مورخ:[1391-09-24 19:33:01]
سفره‌خانه‌های سنتی سامان یابد/ ساعات کار بازار بی‌نظم است
رئیس کل دادگستری مازندران:

سفره‌خانه‌های سنتی سامان یابد/ ساعات کار بازار بی‌نظم است

 رئیس کل دادگستری مازندران با اشاره به وضعیت برخی سفره‌خانه‌های سنتی متذکر شد:‌ چرا سفره‌خانه‌های اینچنینی وجود دارند و مجامع صنفی هیچ خبری از این مراکز نگرفته و توجهی نکنند.

 

به گزارش نجبا و به نقل از خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، حجت‌الاسلام حسین طالبی شامگاه پنجشنبه در دوازدهمین نشست ستاد تسهیل و پشتیبانی امور تولید با محوریت مجامع امور صنفی در سالن شماره یک استانداری مازندران اظهار داشت: بازار ایران و از جمله بازار مازندران یک رکن انقلاب هستند.

وی با اشاره به اینکه بازاریان سهم بزرگی از انقلاب دارند و این راه همچنان ادامه دارد، تصریح کرد: حرکت انقلابی در اصناف ایجاد شده است.

طالبی با بیان اینکه مدت دو سال است که حرکت نوین در اصناف ایجاد شده است، افزود: اصناف این فرصت را برای منافع خود و کشور و انقلاب غنیمت بدانند.

وی با اشاره به اینکه اصناف تشکل مردمی و خصوصی است، یادآور شد: قانون نظام صنفی قانونی است که در اختیار خود بازاری‌ها است.

رئیس کل دادگستری مازندران خاطر نشان کرد: به نظر می‌رسد نهادهای دولتی در حوزه نظارت وجود دارند و این بازاریان هستند که می‌توانند به بازار نظم دهند.

وی با بیان اینکه ساماندهی بازار به دولت مربوط نیست، گفت: اتحادیه‌ها می‌توانند بازار را ساماندهی کرده و سود بهینه ببرند.

طالبی در رابطه با پیشگیری از وقوع جرم افزود: این موضوع از خواسته‌های رئیس قوه قضائیه است و بخشی از این مسئله مربوط به ساماندهی بازار و اصناف است.

رئیس کل دادگستری مازندران با اشاره به اینکه ساعات کار بازار نظم ندارد، خاطر نشان کرد: در این وضعیت که ساعات کار بازار حساب و کتاب ندارد، دستگاه قضا و نیروی انتظامی به کجا می‌خواهند برسند.

وی با بیان اینکه برخی دادستان‌های ما به همراه نیروی انتظامی تا صبح برای ایجاد امنیت کار می‌کنند، ادامه داد: اگر بازار ساعات کار منظم داشته باشد بسیاری از این امور در جامعه برطرف می‌شود.

طالبی با اشاره به اینکه بازار برای ما مهم است گفت: هیچ‌وقت نمی‌توانیم وضعیت بازار را در زمینه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و امنیتی نادیده بگیریم.

وی خطاب به مسئولان اصناف شهرستان‌های مازندران حاضر در جلسه خاطر نشان کرد: چرا باید عده‌ای در میان شما باشند و گران‌فروشی و قاچاق‌فروشی کرده و چهره نورانی بازار را ناامن جلوه دهند.

طالبی با اشاره به وضعیت برخی سفره‌خانه‌های سنتی متذکر شد:‌ چرا سفره‌خانه‌های اینچنینی وجود دارند و مجامع صنفی هیچ خبری از این مراکز نگرفته و توجهی نکنند.

 

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا