اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 17730 مورخ:[1394-02-25 13:13:01]
 فروش سونی PS4 در بریتانیا رکورد فروش PS2 را شکست!

فروش سونی PS4 در بریتانیا رکورد فروش PS2 را شکست!

آمارها حاکی از آن است که سونی تاکنون بیش از ۲ میلیون PS4 در بریتانیا به فروش رسانده است و این رکورد را در کمتر از ۱۸ ماه به ثبت رسانده است.

به گزارش مازند اصناف، علی معصومی،‌ آمارها حاکی از آن است که سونی تاکنون بیش از ۲ میلیون PS4 در بریتانیا به فروش رسانده است و این رکورد را در کمتر از ۱۸ ماه به ثبت رسانده است. برای جمعیت ۶۴ میلیونی بریتانیایی این رقم شگفت انگیز است و وقتی این رقم جالب‌تر می‌شود که بدانیم کشورهای بریتانیا جزو معدود کشورهای اروپایی بود که Xbox 360 روی فروش خوب در آنجا حساب باز کرده بود. پس مشخص است که برگ برنده از آن کیست.

در مصاحبه‌ای که فرگل گارا، نماینده فروش پلی استیشن در بریتانیا، با وبسایت MCV داشت، وی با اشتیاق فراوان این را یک موفقیت بزرگ دانست. وی در ادامه عنوان کرد که سرعت فروش PS4 حتی از فروش PS2 نیز بیشتر است. با این حال سلطان فروش کنسول‌های بازی در بریتانیا، البته از نظر سرعت فروش اولیه، همچنان نینتندو WII است.

بازار فروش کنسول‌های بازی در اروپا با آمریکا از منظرهای مختلف، متفاوت است که مهمترین آنها، تاریخچه کنسول‌های بازی در این دو قاره است. به عنوان مثال کنسول بازی سگا همواره در اروپا خواهان بیشتری داشته است تا آمریکا. در نتیجه مردمان اروپا با بازی دریم‌کست (Dreamcast) بیشتر خاطره دارند.

پس از سگا، کنسول‌های نینتندو گیم‌کیوب (GameCube) و ایکس‌باکس توانستند در خانه‌ها جا خوش کنند و در حالی که PS2 نتوانست در اروپا و به ویژه بریتانیا جایگاهی کسب کند، پس اکنون چنین جایگاهی برای کنسول بازی PS4 در مقایسه با دیگر رقبای نسل ششمی اش، بسیار مقبول و فراتر از انتظار است.

اما در حالی که همه اذعان دارند کنسول بازی PS4 در بریتانیا به خوبی می‌فروشد، اما شاید بنا به دلایلی که گفته شد، نباید آن را با میزان و سرعت فروش کنسول PS2 مقایسه کرد. چرا که شرایط آن زمان و رقبای آن زمان PS2 با رقبایی که اکنون برای کنسول پرقدرت PS4 وجود دارند قابل مقایسه نیست.

درست مانند کنسول WII که همانطور که گفته شد رکورد فروش اولیه را زد اما در نهایت آمار خوبی از خود بر جای نگذاشت. در مورد فروش و محبوبیت کنسول‌ها باید در طولانی مدت به آمار آنها توجه کرد و آنها را نسبت به فروش خودشان سنجید.

البته مقایسه به نحوی دیگر و بین کنسول‌های دیگر نیز می‌تواند درست باشد. فروش PS4 را اکنون می‌توان با فروش Xbox One که هم رده هستند مقایسه کرد. کنسول Xbox که تولید مایکروسافت است، توانسته در بریتانیا، همچون کنسول قبلی خود Xbox 360 محبوبیت خوبی کسب کند؛ حال آنکه PS3، که همزمان با Xbox 360 به بازار آمد، گوی سبقت را از دیگر رقبا در سرتاسر اروپا ربوده بود.

طبق آمارهایی که VGcharts ارائه کرده است، در سراسر اروپا تنها ۳.۱۴ میلیون Xbox One به فروش رفته در حالی که اگر آمار PS4 را بشنوید متحیر می‌شوید… ۸.۲۵ میلیون! با وجودی که این آمارها را نمی‌توان خیلی دقیق دانست، اما می‌توان مطمئن بود یکه‌تاز بازار کنسول‌های بازی در انگلستان و کشورهای مجاور آن همانا PS4 دوست‌داشتنی است.

 

منبع:صبحانه

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا