اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 1760 مورخ:[1391-09-21 20:33:01]
اردوهای مختلط دانشجویی ضعف فرهنگی است
معاون فرماندار نور:

اردوهای مختلط دانشجویی ضعف فرهنگی است

معاون فرماندار نور گفت: اختلاط بین دانشجویان و اردوهای مختلط از عوامل ناهنجاری و ضعف فرهنگی در دانشگاه‌ها است.

به گزارش نجبا و به نقل ازخبرگزاری فارساز شهرستان نور، احمد محمدی پیش ‌از ظهر امروز در جلسه شورای فرهنگ عمومی این شهرستان احمد محمدی با اشاره به آخرین سرشماری نفوس و مسکن بیان داشت: جمعیت ساکن در مرکز شهرستان حدود 23 هزار نفر است و در کنار آن جمعیت دانشجوی شهرستان بیش از 10 هزار نفر که با توجه به توریستی بودن و مسافر در ایام مختلف سال تاثیر فرهنگ غیربومی بسیار زیاد و غلبه داشت.

معاون فرماندار نور اظهار داشت: این غلبه فرهنگی و افزایش ناهنجاری موجب شد تا بر اساس آمار اعلامی در سال 90 نسبت به قبل شاهد افزایش طلاق در شهرستان باشیم و البته مشکلات فرهنگی در خانواده‌ها هم اضافه شد.

این مسئول اختلاط بین دانشجویان و اردوهای مختلطی که حتی بدون هماهنگی دانشگاه و خودجوش در سواحل و تفرجگاه‌های گوشه و کنار استان و شهرستان را که بدون هیچگونه کنترل و نظارت صورت می‌گیرد همچنین عدم نظارت بر خوابگاه‌ها و اجاره پسر و دختر در یک ساختمان را از دیگر عوامل ناهنجاری و ضعف فرهنگی در دانشگاه‌ها و دانشجویان دانست.

رئیس اداره اطلاعات شهرستان نور نیز گفت: مسئولان دانشگا‌ه‌ها دغدغه کار فرهنگی داشته باشند.

سید تقی هاشمی افزود: در معقوله فرهنگی دانشگاه‌ها باید طوری برنامه‌ریزی کنند که هنگام اذان ظهر کلاس درس گذاشته نشود و فرهنگ نماز ترویج شود و مسئولان دانشگاه و اساتید در صف اول نماز بایستند.

هاشمی نگاه آماری به معقوله فرهنگی را ناصحیح دانست و ابراز داشت: اکتفا به چند گزارش و عکس و آماردهی جوابگو نیست و باید از این فرمول خارج شد و دغدغه کار فرهنگی داشت.

نماینده اساتید دانشگاه‌ها نیز در این جلسه ابراز داشت: دانشگاه‌ها در دو بخش داخل و خارج تقسیم‌بندی می‌شوند و مدت زمان حضور دانشجو در دانشگاه حداکثر 8 ساعت است که در این مدت واحدهای فرهنگی و نظارتی در دانشگاه به امر حفظ حجاب و کنترل آنان کمک و نظارت دارند.

علی سالاریان بیان داشت: در خارج از دانشگاه عوامل مختلف دخیل هستند و همه باید کمک کنند ، نیروی انتظامی، اصناف و دیگران به نوعی باید همراه شوند تا این معضل رفع شود.

 

 

 

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا