اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 17338 مورخ:[1394-02-03 11:41:01]
 افزایش صادرات مرغ به خارج از کشور

افزایش صادرات مرغ به خارج از کشور

مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور گفت: امسال بیش از ۱۰۰ هزار تن گوشت مرغ به خارج از کشور صادر می شود.

به گزارشمازند اصناف، مصطفی یاسایی روز چهارشنبه در مراسم تودیع و معارفه مدیر کل پشتیبانی امور دام خراسان رضوی افزود: در سال ۱۳۹۲ حدود ۱۳ هزار تن گوشت مرغ اغلب به عراق صادر شد که این مقدار در سال گذشته به ۴۳ هزار تن و با احتساب آلایش ها و قطعات گوشت به ۷۰ هزار تن رسید.


وی اظهار کرد: بازار اصلی صادرات گوشت مرغ کشور طی سال گذشته عراق و در مرحله بعد کشورهای افغانستان و تاجیکستان بود.


وی گفت: با توجه به تلاش برای حضور در بازارهای مختلف و شناسایی بازارهای جدید امسال صدور بیش از ۱۰۰ هزار تن گوشت مرغ برنامه ریزی شده و سعی می شود به صورت سازماندهی شده و گسترده تر در بازار عراق حضور یابیم.


وی ادامه داد: ورود به بازارهای جدید از جمله روسیه نیز در سال جاری مد نظر می باشد که در این راستا صادرات به روسیه در قالب امضای تفاهم نامه پیگیری می شود.


وی کشورهای حاشیه خلیج فارس و کشورهای آفریقایی را هم از دیگر مقاصد هدف برای صادرات گوشت مرغ عنوان و ذکر کرد: ایجاد تنوع در عرضه داخلی و صادرات در قالب قطعه بندی و بسته بندی مناسب در برنامه کاری قرار دارد.


یاسایی افزود: در این راستا هم اکنون در حال هماهنگی با برخی مجموعه های دارای ظرفیت تولید از طریق انعقاد قرارداد برای تولید مرغ منجمد قطعه بندی و بسته بندی شده هستیم.


وی با بیان اینکه پارسال در زمینه تولید مرغ در کشور دشواری هایی وجود داشت گفت: در این ارتباط طی ماه های مختلف ۱۳۶ هزار تن مرغ مازاد از مرغداران کشور خریداری شد بطوریکه در ماه های بهمن و اسفند پارسال ذخیره گوشت مرغ کشور به ۱۵۰ هزار تن رسید


و طی ایام نوروز در مجموع ۶۰ هزار تن آن عرضه شد.


وی ادامه داد: بعد از یک وقفه کوتاه با افت دوباره قیمت ها، خرید گوشت مرغ مازاد مرغداران از ۱۸ فروردین ماه امسال آغاز شد و طی دو هفته اخیر هفت هزار تن گوشت مرغ توسط شرکت پشتیبانی امور دام در استان های مختلف کشور خریداری شد.


وی افزود: به طور متوسط طی این ایام روزانه ۵۰۰ تا ۷۰۰ هزار تن گوشت مرغ خریداری می شود و این کار همچنان ادامه دارد.


در این مراسم از خدمات غلامرضا اسلامی پناه سرپرست قبلی پشتیبانی امور دام خراسان رضوی قدرذانی و سید احمد دلقندی به عنوان مدیر کل جدید این مجموعه معرفی شد.

 

 

منبع: تراز

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا