اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 17261 مورخ:[1394-01-30 08:04:01]
 شهرداری ها برای بهبود فضای کسب وکار تلاش نمی‌کنند/ رتبه فضای کسب و کار ما شایسته نیست
معاون وزیر اقتصاد:

شهرداری ها برای بهبود فضای کسب وکار تلاش نمی‌کنند/ رتبه فضای کسب و کار ما شایسته نیست

شاپور محمدی با بیان اینکه بدترین رتبه ما در فضای کسب و کار، مربوط به شهرداری ها است، گفت: رتبه ۱۳۰ ایران فضای کسب و کار در جهان برای یک کشور مثل ایران که جزو ۲۰قدرت اول اقتصادی دنیا است، نه شایسته نیست.

به گزارش مازند اصناف، شاپور محمدی معاون اقتصادی وزیر امور اقتصادی و دارایی در گفتگو با تراز، با بیان اینکه در حوزه بهبود فضای کسب و کار اقدامات مناسب صورت گرفته است، اظهار داشت: در بعضی از حوزه ها مثل وزارت نیرو و گمرک در تسهیل صدرو مجوزها اقدامات ارزش مندی انجام شده است.

وی افزود: برای سرمایه در گردش بنگاه ها دولت مصوب کرد که ۶۰درصد از تسهیلات اعطایی بانکی صرف در این زمینه پرداخت شودکه عمکرد ۵۹.۵ درصد بوده است.

محمدی در پاسخ به این سوال که رتبه ۱۳۰ ایران در جهان شایسته فضای کسب و کار کشور است، گفت:نه قطعا نیست، رتبه ۱۳۰ برای یک کشور مثل ایران که جزو ۲۰قدرت اول اقتصادی دنیا است، نه شایسته نیست.

معاون وزیر اقتصاد ادامه داد: این رتبه نه با جمعیت و نه با سطح کشور و نه با اقتصاد کشور هم خوانی ندارد، ولی به هر حال یک حرکت رو به جلو است و حتی در این مسیر ممکن است نوساناتی هم باشد ولی روند رو به اصلاح است.

وی بیان کرد: دولت ۴ مصوبه مربوط به کسب و کار را مستقلا تصویب کرد. دو مصوبه که مربوط به پایش و بهبود محیط کسب و کار و یک مصوب در خصوص بهبود و تسهیل تجارت فرامرزی و دو مصوبه دیگر نیز در مورد حمایت از تولید است.

محمدی با بیان اینکه دستگاه ها برای کوتاه کردن زمان صدرو مجوز و کاهش هزینه اقدامات خوبی انجام دادند، اظهار کرد: در سال جاری هم این اقدامات بیشتر خواهد شد و ادامه پیدا می‌کند.

معاون اقتصادی وزیر اقتصاد تصریح کرد: بحث صدور مجوز در ایران فرایند بسیار پیچیده و زمان بر است. حجم مجوزها در مقایسه با دیگر کشورها بسیار بالا است.

وی در پاسخ به این سوال تراز که کدام دستگاه ها همکاری نکردند، گفت: بدترین رتبه ما در فضای کسب و کار، مربوط به شهرداری ها است که رتبه شهرداری ها ۱۷۱ و مربوط به صدور مجوزهای ساخت و ساز است، البته ممکن است دستگاه های دیگر هم در این امر هستند.

» برچسب ها : , شاپور محمدی , معاون , وزیر اقتصاد , شهرداری , رتبه , کسب , کار , جهان , شاپور محمدی , معاون , وزیر اقتصاد , شهرداری , رتبه , کسب , کار , جهانمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا