اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 17153 مورخ:[1394-01-23 13:59:01]
اشتغالزایی و بالا بردن میزان تولیدات داخلی ضروری است

اشتغالزایی و بالا بردن میزان تولیدات داخلی ضروری است

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: ایجاد اشتغال و بالا بردن میزان تولیدات داخلی در راستای حمایت از تولیدکنندگان داخل از مسایل مهمی است که باید به آن پرداخته شود.

به گزارش مازند اصناف جعفر قادری در گفت‌وگو با خبرنگار اصناف ایران افزود: برای حمایت از تولید داخلی لازم است تا میزان عرضه کالا بیشتر شود و بازارهای هدف برای خرید کالا و افزایش تقاضا نیز شناسایی شوند.

وی تصریح کرد: یکی از مهمترین اهداف اقتصادی کشور ایجاد شرایط لازم برای افزایش تولید ناخالص داخلی و رشد اقتصادی است که از جمله شرایط لازم افزایش تولید و رشد اقتصادی، ایجاد زیر ساخت‌های لازم و رشد سرمایه گذاری است.

قادری اظهار کرد: تولید ناخالص ملی یا داخلی نمایانگر مجموعه فعالیت های اقتصادی وتوان اقتصادی کشور در یک سال است که افزایش آن تقریباً شرط لازمی برای توسعه هرجامعه است.

وی در خصوص این که برخی از تولید کنندگان مواد اولیه تولید را گران تر می‌خرند، افزود: بخشی از مواد اولیه تولید از طریق در بورس عرضه می شود که هدف آن به تعادل رسیدن قیمت هاست.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: سرمایه گذاری به طور کلی با افزایش بهره وری عوامل تولید، گسترش محدوده بازار، تعادل عرضه و تقاضا، ایجاد اثرات جانبی و شرایط رقابتی بهتر و همچنین افزایش سطح رفاه، باعث افزایش تولید و رشد اقتصادی می شوند.

وی در خصوص ساماندهی صنوف تصریح کرد: صنوف تولیدی باید در قالب شهرک های خصوصی سازماندهی شوند که شهرک های صنفی تولیدی را پوشش دهند .


» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا